Laika ziņas
Šodien
Migla
Pirmdiena, 26. februāris
Mētra, Evelīna, Aurēlija

Grāmatvedības nozares eksperti rosina mainīt likumu grozījumu spēkā stāšanās laiku

Lai izvairītos no pretrunām nodokļu likumdošanā, to izmaiņām jāstājas spēkā tikai tad, kad grāmatvedības profesionāļi būtu ar tām iepazinušies un precizējuši neskaidros jautājumus, portālam Diena.lv pauda grāmatvedības nozares eksperti.

Pirmdien notikušajā preses konferencē "Aktuālās izmaiņas grāmatvedībā un to ietekme uzņēmumu darbā" nozares speciālisti pauda uzskatu, ka, tikai saņemot trūkstošos skaidrojumus no likumdevēja puses, un, mijiedarbojoties nozares profesionāļiem un likumdevējam, būtu jāpilnveido likumu izmaiņas.

"Šogad ir pieņemti trīsdesmit četri likuma grozījumi un četrdesmit divi Ministru kabineta noteikumu grozījumi, par kuriem grāmatveži uzzina tikai gandrīz pašā Vecgada vakarā. Grāmatvežiem nav viegli, jo viņiem ne tikai viss jāizlasa, bet arī jāsalīdzina katrs mainītais punkts ar tā iepriekšējo versiju. Gadās, ka mainījies tikai viens vienīgs vārds, bet tai pat laikā tas ir ļoti būtisks," skaidroja biedrības "Kompetents grāmatvedis" priekšsēdētāja Maija Grebenko, uzsverot, ka pretrunas likumu un normatīvo aktu izmaiņās ir sastopamas ik gadu.

Nodokļu eksperti min situācijas, kad tiek pieņemts jauns nodoklis ar vēlmi papildināt valsts budžetu, taču netiek precizētas nodokļa maksāšanas kārtības detaļas vienlaikus ar likuma stāšanos spēkā.

"Problēma, kas ietekmē grāmatvežu saspringto gada sākuma darbu, ir ne tikai tajā, ka ar jaunumiem jāiepazīstas ļoti ātri, bet arī tajā, ka pirms sniegt precīzas atbildes uz nozares profesionāļu jautājumiem valsts institūcijas mēdz atbildēt, ka vispirms tiks apkopoti visi jautājumi un tikai pēc tam tiks sniegts detalizēts skaidrojums," piebilda M.Grebenko.

Grāmatvežu nozares eksperti rosina pārdomāt to laika periodu no mirkļa, kad likuma izmaiņas tiek pieņemtas, līdz brīdim, kad šīs izmaiņas stājas spēkā.

"Mūsu priekšlikums ir neturpināt katru gadu jaunās izmaiņas pieņmet līdz ar 30.decembri un pēc tam uzreiz likt tām stāties spēkā ar 1.janvāri. Nepieciešams laika periods, kurā katrs grāmatvedis varētu iepazīties ar izmaiņām un piemērot tās sava darba specifikai un nozares būtībai,” ierosināja nodokļu konsultante un sertificēta grāmatvede Maija Aleksejeva.

Ekonomikas zinātņu doktore un sertificēta nodokļu konsultante Olga Lukašina skaidroja, ka atsevišķām Eiropas valstīm ir pieņemta atbilstoša norma, ka jaunie nodokļu likumi var stāties spēkā tikai pēc gada noilguma no mirkļa, kad tie ir tikuši pieņemti parlamentā.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas