Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +2 °C
Daļēji saulains
Pirmdiena, 30. marts
Nanija, Ilgmārs

Ijabs kandidēs EP vēlēšanās no Attīstībai/Par! saraksta

Politologs Ivars Ijabs nolēmis doties politikā un būs viens no apvienības Attīstībai/Par! saraksta līderiem Eiropas Parlamenta vēlēšanās, pirmdienas vakarā nolēmusi apvienības pārstāvju sapulce.

Ijabs ir politologs, asociētais profesors Latvijas Universitātē un pētnieks Latvijas Universitātes (LU) Sociālo un politisko pētījumu institūtā. Studijas savulaik sācis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Arvīda Klišāna mežraga klasē. Vēlāk studējis filosofiju Latvijā un Vācijā, ieguvis filosofijas bakalaura un maģistra grādus. Jau filosofijas studiju laikā pievērsis lielu uzmanību politikas pētniecībai, kuru izvēlējies par savu pētniecības sfēru doktorantūras studijās.

Viņš piedalījies dažādos pētnieciskajos projektos, kā arī zinātniskajās konferencēs Latvijas un starptautiskā līmenī. Kā pasniedzējs strādājis ne tikai Latvijas Universitātē, kur saņēmis studentu izveidoto "Gada pasniedzēja" apbalvojumu, bet arī Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmijā un Valsts administrācijas skolā. Aktīvs dažādu organizāciju biedrs, to skaitā Latvijas Politologu biedrībā, Okupācijas muzeja biedrībā, Latvijas Republikas simtgades svētku radošajā padomē, Valsts prezidenta Tiesiskās vides pilnveides komisijā un citviet. Ijabs regulāri gatavojis publikācijas, kā arī bieži sniedzis analītiskus komentārus par politiskajiem procesiem un sociālpolitiskiem notikumiem dažādiem medijiem. Zināms arī kā vairāku politikas teoriju grāmatu autors, arī redaktors un tulkotājs. Darbojies kā dažādu līmeņu politisko diskusiju moderators, vadījis arī politiskas ievirzes radio raidījumu.

Līdz šim pats politikā nebija iesaistījies, taču publiski atzinis, ka dažādu partiju piedāvājumus saņēmis arī iepriekš. Sīkāk par plānu kandidēt EP vēlēšanās viņš izteiksies otrdien.

Partiju apvienība Attīstībai/Par! Eiropas vēlēšanu kampaņā piedalīsies sadarbībā ar Eiropas liberāļu un demokrātu apvienību (ALDE), kuras kampaņas sākuma konference notiks 9. februārī Berlīnē. Attīstībai/Par! Eiropas vēlēšanu programma tiks pabeigta līdz 2. martam, kad apstiprinās programmu un kandidātu pilno sarakstu dalībai Eiropas vēlēšanās.

Top komentāri

Paldies
P
Kā latviski būs s.u.k.a
vienkāršais
v
Varbūt šim "ekspertam" un viņa bandīteļu baram, kas pārpratuma dēļ tiek dēvēts par partiju, derētu atmaksāt budžetā līdzekļus, kas iztērēti par "neatkarīgajām ekspertīzēm"? Jo nekas cits, kā bezkaunīga viena mafiozā klana propagandēšana par nodokļu maksātāju naudu, tas nav.
Gaitiņu Tenis
G
Kā sacīt jāsaka, mums Latvijā politologu gluži kā kādreiz zinātniskā komunisma pasniedzēju ir čum kvadrāt. Tāpēc vājākie un varbūt arī slinkākie, neizturot konkurenci, aun kājas un tiecas pēc ienesīgiem amatiem politikā.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas