Laika ziņas
Šodien
Migla

Kučinskis: Valsts pārvaldes reforma nenotiks bez iepriekšējas analīzes

Valsts pārvaldes reforma nenotiks bez iepriekšējas analīzes, tās nenotiks kā skaldot ar cirvi, šodien Ministru kabineta sēdē sacīja valdības vadītājs Māris Kučinskis (ZZS).

Ministri šodien uzklausīja Valsts kancelejas izstrādāto valsts pārvaldes reformu plānu. Asākās diskusijas ministru starpā izvērtās par ieceri samazināt par 6% valsts pārvaldē strādājošo skaitu.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (Vienotība) un tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (NA) pauda bažas par valsts pārvaldes reformas ietekmi uz viņu pārstāvētajām jomām.

Savukārt izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (Vienotība) aicināja nenoteikt, ka valsts pārvaldē nodarbināto skaits jāsamazina par 6%, ņemot vērā, ka ir iestādes, kas strādā efektīvi, un ir tādas, kas nestrādā efektīvi.

Kučinskis uzsvēra, ka, sākot jebkuru reformu, vienmēr ir daudz jautājumu. Tajā pašā laikā viņš piebilda, ka nekādas reformas nenotiks bez iepriekšējās analīzes, jo situācijas ministrijās un valsts iestādēs ir atšķirīgas.

"Vispirms ministrijas nāks klajā ar savu analīzi un priekšlikumiem. Bet kopumā neatkāpsimies no mērķa padarīt valsts pārvaldi efektīvāku un konkurētspējīgāku," sacīja ministru prezidents.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) kā veiksmīgu piemēru štata samazināšanai minēja Valsts ieņēmumu dienestu (VID), kas sākotnēji pretojās reformām, tomēr šī gada laikā tika panākts sākotnēji uzstādītais mērķis - par 10% samazināt VID darbinieku skaitu.

"Ir jābūt skaidram mehānismam, kas ļautu iestādes vadītājam pieņemt lēmumu par to, kurš darbinieks ir svarīgs un kurš nav. Piemēram, vairāku iestāžu vadītāji ir pauduši vēlmi atstāt amatā gados jaunākus darbiniekus," piebilda ministre.

Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis skaidroja, ka norma par 6% tika atzīta kā piemērota, ņemot vērā starptautisku pieredzi šādu reformu veikšanā. Turklāt lemšana par to, kā veikt darbinieku samazināšanu, būs katras ministrijas ziņā.

"Katrai ministrijai ir noteikta 6% likme un tās tad elastīgi skatās, kādā veidā samazināt darbinieku skaitu savā resorā. 6% ir nepieciešams noteikt, jo tādējādi varam noteikt objektīvu mērķi. Ja šāds mērķis netiktu noteikts, tad tas būtu labas gribas aicinājums, kuru ņemot vērā, kāda ministrija būs aktīvāka, bet kāda pateiks, ka uz viņiem darbinieku skaita samazināšana neattiecas. Valdībai ir jāvienojas par solidāriem principiem. Valsts kanceleja neuzspiež veidu, kā sasniegt darbinieku samazinājumu par 6%, bet gan parāda, kur vēlamies nokļūt pēc trim gadiem," uzsvēra Citskovskis.

Premjers piebilda, ka nevar atkāpties no mērķa par 6% mazināt nodarbināto skaitu valsts pārvaldē, tomēr par nodarbinātajiem specifiskās jomās katra ministrija lems pati.

Top komentāri

vientiesīc
v
Es iesaku veikt arī zinātnisku izpēti.
jocīgi
j
Visu laiku runā par reformu, bet izrādās, ka nekāda analīze nemaz nav veikta. Tā teikt, ir zobena vicināšana tukšā gaisā.
Hūgo Vācietis >no barikād vācietis
BET,PAT ES TEV ABSOLŪTI NETICU !!!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Jauna valdība Latvijā būs

Kopā nobalsojuši: 199

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ikstens: Automātiski nominēt Pabriku ir bezjēdzīgi(21)

Līdzšinējais valdības veidošanas process varētu būt norakstāms uz jauno politiķu "mācīšanās laiku", taču tagad tam jāpieliek punkts un beidzot ir jāizveido pastāvīga valdība, aģentūrai...

Biedē ar ārkārtas vēlēšanām(49)

Iepriekš neatklājot, ko stāstīs Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, viņa nominētais KPV LV premjera amata kandidāts Aldis Gobzems pirmdien devās uz Rīgas pili, pie kuras viņu sagaidīja arī daži des...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas