Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 23. februāris
Haralds, Almants

Kultūras darbinieki aicina Bordānu un Gobzemu ministra amatā atstāt Melbārdi

Latvijas Kultūras darbinieku asociāciju federācija (LKDAF) nosūtījusi vēstules KPV LV un Jaunās konservatīvās partijas (JKP) premjera amata kandidātiem, aicinot atstāt amatā pašreizējo kultūras ministri Daci Melbārdi (VL-TB/LNNK), informē LKDAF priekšsēdētājs Aldis Misēvičs.

Savās vēstulēs Aldim Gobzemam (KPV LV) un Jānim Bordānam (JKP) federācijas priekšsēdētājs norāda, ka pēc iepazīšanās ar to programmām bažījas par kultūras nozares nākotni. Abās vēstulēs šīs bažas tiek pamatotas ar minēto partiju vēlmi samazināt ministriju skaitu, kas, LKDAF ieskatā, samazinātu arī atbalstu kultūrai.

Pēc Misēviča domām, kultūras nozare jāvērtē kā līdzvērtīga izglītībai, medicīnai, aizsardzībai un sabiedriskajai kārtībai un drošībai. "Ja netiek atbalstīta kultūra, rodas apdraudējums Latvijas valsts pastāvēšanai, jo tikai Latvijā var attīstīties latviešu kultūra, ar ko mēs esam interesanti pārējai pasaulei. Savulaik kultūras nozares lomas Latvijas ekonomikā neizpratnes un finansējuma samazinājuma dēļ jau ir notikusi nozares speciālistu amata vietu samazināšanās un izglītotu kadru aizplūšana," teikts abās vēstulēs.

Tajās arī norādīts, ka nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK) iepriekš izvirzītā kultūras ministre Melbārde ar savu komandu centusies atjaunot nozares finansējumu, kā arī noris sekmīgs dialogs ar sociālajiem partneriem par nozarei svarīgiem jautājumiem. Tāpat vēstulēs minēts, ka pašreizējās kultūras ministres vadībā tiek organizētas darba grupas, lai rastu ilgtermiņa risinājumus nozares darbinieku konkurētspējīga atalgojuma nodrošināšanai.

Tāpat Misēvičs vēstulēs akcentē līdz 2020.gadam spēkā esošos politikas plānošanas dokumentus, kas paredz nodrošināt profesionālās mākslas radošo procesu, veicināt latviešu kultūras starptautisko atpazīstamību, nodrošināt nacionālo kultūras institūciju darbību, kā arī sekmēt kultūras pieprasījumu sadarbībā, nodrošinot Dziesmu svētku procesa nepārtrauktību.

"Lai īstenotu Nacionālajā attīstība plānā noteiktos mērķus, būtu jāsaglabā Kultūras ministrija kā atsevišķa ministrija un jādod iespēja ministrei Dacei Melbārdei turpināt iesāktos darbus," teikts vēstules noslēgumā.

Kā ziņots, pēc 13.Saeimas vēlēšanām politiskie spēki aizvien neatklāj potenciālās valdības sastāvu. Pašlaik sarunas turpina piecas partijas - Jaunā konservatīvā partija, partija KPV LV, VL-TB/LNNK, Jaunā Vienotība, kā arī apvienība Attīstībai/Par.

JKP pirmo sarunu apli noturējusi ar visiem politiskajiem spēkiem, pasakot, ka ar ZZS nestrādās.

Partija KPV LV turpina sarunas, šodien tiekoties ar VL-TB/LNNK. Lielāka skaidrība par iespējamo koalīcijas modeli varētu būt nākamnedēļ, jo KPV LV vēl plāno tikties ar Zaļo un zemnieku savienību, kā arī "konsultāciju formātā" ar partiju Saskaņa.

 

Top komentāri

litens
l
Es domāju, ka viņa ir viena no normālākajām ministrēm- lai cilvēks turpina savu darbu
abc
a
Kas tie par Kultūras darbiniekiem? Uzvārdus studijā! Mājaslapā tikai kaut kādas nepazīstamas sejas un kori, bet runā visu kultūras darbinieku vārdā.
Peld pa straumi
P
Tā ir viņas galvenā kvalitāte?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas