Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Koalīcijas veidošana

Kariņa valdībai zaļā gaisma

Saeimas vairākums trešdien balsojumā apliecināja uzticību Krišjāņa Kariņa (Jaunā Vienotība) veidotajam Ministru kabinetam, kas ir 40. valdība Latvijas vēsturē.

Kariņa valdībai vieglu dienu nebūs

Var paredzēt, ka Krišjāņa Kariņa veidotajai valdībai, kurai trešdien jāsaņem Saeimas vairākuma uzticība un uzreiz jāsāk iekavētā valsts budžeta izstrāde, nāksies pieņemt sarežģītus lēmumus, sabalansējot realitātē balstītas vajadzības ar populistiskām prasībām no koalīciju veidojošās partijas KPV LV līdera Alda Gobzema nometnes.

KPV LV ekonomikas ministra krēslā grib sēdināt Nemiro

Partijas KPV LV Saeimas frakcijas ekonomikas ministra amatam izvirzījusi Saeimas deputāta Ralfa Nemiro kandidatūru. To pirmdien žurnālistiem pavēstīja KPV LV Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs.

Pabeigta visu valdības pamatdokumentu izstrāde

Pirmdien, neskatoties uz iepriekš piedzīvotajiem politiskajiem sarežģījumiem, ir pabeigta topošās valdības deklarācijas, sadarbības līguma un fiskālās disciplīnas līguma izstrāde. Visām frakcijām pirmdien pieņemot lēmumus strādāt Krišjāņa Kariņa (Jaunā Vienotība) vadītajā valdībā, trešdien priekšpusdienā lūgs sasaukt Saeimas ārkārtas sēdi valdības apstiprināšanai, pirmdien pavēstīja Kariņš.

Topošās valdības deklarācijas izstrāde turpināsies arī nedēļas nogalē

Koalīcijas sarunās panākta konceptuāla vienošanās par koalīcijas sadarbības līguma saturu, bet sarunas gluži neveicas pēc sākotnējā plāna. Valdības deklarācijas izstrāde turpināsies arī nedēļas nogalē, lai pirmdien premjera amata kandidātam Krišjānim Kariņam (Jaunā VIenotība) būtu ko pavēstīt Valsts prezidentam. Tomēr ar katru sarunu dienu tiek sperts solis uz priekšu, un valdības deklarācijā nebūšot tikai vispārīgas frāzes, bet būšot arī konkrēti politikas pasākumi, ko labāk "trīsreiz mērīt un vienreiz griezt", apņēmīgs ir Kariņš.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide