Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

LSDSP un kristīgo demokrātu apvienība sevi piesaka ar pretnostatījumu Briselei

Jaunā politisko partiju apvienība SGK, kurā apvienojusies Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija (LSDSP), Kristīgi demokrātiskā savienība (KDS) un Gods kalpot mūsu Latvijai (GKML), uz vēlēšanām sevi piesaka ar pretnostatījumu Briselei.

GKML līderis Andrejs Požarnovs paziņoja, ka jaunos partnerus vienojot rūpes un satraukums par Latvijas valsts nākotni un tās suverenitāti. "Iestājoties Eiropas Savienībā (ES), mums tika solīts, ka Brisele par mums parūpēsies, taču patiesībā notiekošie procesi valstī ir ļoti satraucoši. Mēs esam pazaudējuši daudzas tautsaimniecības nozares, turklāt liela daļa palikušo tautsaimniecības nozaru uzņēmumu ir nonākuši daļējā vai pilnīgā ārvalstu uzņēmumu kontrolē."

"Ir aizliegts runāt par to, ka Brisele pamazām pārņem Eiropas valstu suverēnās tiesības un ka Briselē top plāni izveidot Eiropas Savienotās Valstis. Ir aizliegts runāt par to, ka Briseles mērķis ir pārveidot Eiropas reliģiskās un kultūras nostādnes, mainīt valstu etnisko sastāvu, tādējādi iznīcinot nacionālās valstis. Šie mērķi tiek īstenoti ar izsmalcinātu bēgļu politiku, dažādu reliģiju pretnostatījumu, sabiedrības šķelšanu starp dažādām minoritāšu grupām, cilvēku tiesību vispārināšanu pār ģimenes, sabiedrības un valsts tiesībām," Briseles pelšanu turpināja kādreizējais "tēvzemiešu" politiķis, kurš pērnajā vasarā pēc pašvaldību vēlēšanām nokļuva Baldones mēra krēslā, tomēr vēlāk posteni zaudēja.

"Pēdējo desmitgažu globālās politikas tektoniskie procesi dāvāja Latvijai neatkarību, taču negarantē veiksmīgu valsts attīstību," piebilda KDS līderis Mareks Raups.

Kā būtiskas tēmas, kuras paredzēts iekļaut apvienības programmā, tika izceltas valsts pārvaldes domāšanas maiņa un termiņu ierobežojumu noteikšana visiem "augstajiem amatiem", tostarp, Saeimas deputātiem

Jaunās politiskās apvienības pilnais nosaukums ir Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija / Kristīgi demokrātiskā savienība / Gods kalpot mūsu Latvijai, bet par tā saīsinājumu partija izvēlējusies Apvienība SGK. Apvienības augstākā lēmējinstitūcija ir pārstāvju sapulce, kurā atbilstoši statūtiem iekļauti apvienību veidojošo partiju priekšsēdētāji Jānis Dinevičs (LSDSP), Požarnovs un Raups. Apvienības valdē darbosies Armands Agrums, Aivars Grigulis, Margarita Krauča, Mārcis Pūķis, Jānis Sokolovs un Aivars Timofejevs. Partiju apvienību veidojošās partijas kopā apvienojot vairāk nekā 1500 biedru.

Minētās partijas pašlaik veicot sarunas arī ar citām politiskām un sabiedriskām organizācijām par iesaistīšanos partiju apvienības darbā. Apvienība prognozē, ka kopīgam startam Saeimas vēlēšanās viņiem pievienosies vēl vairāki sadarbības partneri.

LSDSP ir viena no vecākajām Latvijas politiskajām partijām, kas bija popularitātes virsotnē pirmās Latvijas brīvvalsts laikā un bija pārstāvēta arī atjaunotās Latvijas Saeimā, taču jau vairākas vēlēšanas pēc kārtas tā nav spējusi pietuvoties iekļūšanai parlamentā. Arī KDS ir bijusi pārstāvēta Saeimā, tomēr ir piedzīvojusi norietu. GKML nosaukums liek domāt par tās ciešu saistību ar Andra Amerika vadīto "Gods kalpot Rīgai", kas galvaspilsētā veido varas tandēmu ar partiju Saskaņa, tomēr Ameriks allaž ir norobežojies no GKML aktivitātēm.

Socioloģiskās aptaujas pašlaik neliecina, ka kāda no šīm partijām tuvotos 5% barjeras pārvarēšanai, lai iekļūtu Saeimā.

Top komentāri

Smieklīgi!
S
Lai tiktu pie siles, šie vecie nejēgas-lūzeri, kuri lielā mērā ir atbildīgi par Latvijā sastrādāto, ir gatavi liet mēslus kaut uz visu pasauli! Tādiem ar likumu vajadzētu aizliegt piedalīties vēlēšanās!
Onslow
O
vai ta vēl trešā prokremliskā partija...?
reptilis
r
...,ja tur ir Požarnovs ,tad cerību iekļūt Saeimā nekādu....,kur tik viņš nav bijis....
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas