Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +1 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 30. marts
Nanija, Ilgmārs

Palielina kompensācijas apmēru noziegumos cietušajiem

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, atsevišķos gadījumos nedaudz palielinot kompensācijas apmēru noziedzīgā nodarījumā cietušajiem nepilngadīgajiem un pieaugušajiem.

Likumā jau pašlaik noteikts, ka vienam noziedzīgā nodarījumā cietušajam izmaksājamās valsts kompensācijas maksimālais apmērs ir piecas minimālās mēneša darba algas.

Tagad likumā noteiktā kompensācija tiks palielināta no 70% līdz 90% no kompensācijas maksimālā apmēra, ja cietušajam nodarīti smagi miesas bojājumi vai noziedzīgs nodarījums kvalificēts kā izvarošana vai seksuāla vardarbība, vai aizskarta nepilngadīgā cietušā tikumība vai dzimumneaizskaramība, vai cietušais ir cilvēku tirdzniecības upuris.

Tāpat ar šodienas lēmumu noteikta kompensācija 70% apmērā no kompensācijas maksimālā apmēra, ja nepilngadīgam cietušajam nodarīti vidēja smaguma miesas bojājumi vai nepilngadīgais cietušais inficēts ar cilvēka imūndeficīta vīrusu, B vai C hepatītu.

Valsts kompensācijas pieprasījuma iesniegšanas termiņš pagarināts no viena gada uz trim gadiem.

Izmaiņas cita starpā tiks veiktas, lai nodrošinātu ANO Bērnu tiesību komitejas rekomendāciju izpildi.

Likumā "Par valsts kompensāciju cietušajiem" tiks veikti arī vairāki citi grozījumi, tajā skaitā stiprinot cietušās personas pienākumus.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas