Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Partija Progresīvie sākusi iestāšanos Eiropas Sociālistu partijā

Partija Progresīvie 9.novembrī ir iesnieguši pieteikumu uzņemšanai Eiropas Sociālistu partijā (PES), aģentūru LETA informēja politiskā spēka valdes locekle Ieva Lazda.

Progresīvo valdes priekšsēdētājs Māris Graudiņš vēstulē PES prezidentam Sergejam Staņiševam norādījis, ka partija vēlas tālāk virzīt savas progresīvās vērtības - veicināt vienlīdzību un sociālo taisnīgumu zaļā, ilgtspējīgā ekonomikā. "Veiksmīgi startējām šī gada pašvaldību vēlēšanās un esam pārliecināti, ka sasniegsim pozitīvus rezultātus arī gaidāmajās Latvijas parlamenta un Eiropas parlamenta vēlēšanās, attiecīgi 2018. un 2019.gadā, un palīdzēsim Latvijā un Eiropā sasniegt Eiropas Sociālistu partijas mērķus," pauž Graudiņš.

PES apvieno Eiropas Savienības un Norvēģijas sociāldemokrātu, leiboristu, sociālistu un progresīvās demokrātiskās partijas. Patlaban PES ir 33 partijas, kā arī 13 asociētas partijas un 12 novērotāju partijas. Sociāldemokrātu uzmanības centrā ir ekonomiskā un sociālā taisnīguma jautājumi, pamattiesības un dzīves kvalitātes paaugstināšana visiem Eiropas iedzīvotājiem. Eiropas Parlamentā tas pārstāvēts kā Progresīvā alianse - sociālisti un demokrāti, norāda politiskajā spējā.

Graudiņš uzskata, ka Progresīvo līdzdalība Eiropas sociāldemokrātu struktūrās Latvijai ir stratēģiski svarīga: "Visi svarīgākie Eiropas lēmumi rodas kompromisos starp Progresīvo aliansi un Eiropas Tautas partiju grupu. Mēs, Progresīvie, uzskatām, ka līdzšinējo PES novērotāju - partijas Saskaņas - darbs nav aizstāvējis Latvijas vitālās intereses šajā nozīmīgajā politiskā grupā. Nedz Aleksandra Mirska, nedz [Andreja] Mamikina darbība nav apmierinājusi Latvijas drošības vai saimnieciskās intereses. To izdarīsim mēs," norāda

Mirkis iepriekš ieņēma EP deputāta amatu, Mamikins pašlaik ir EP deputāts.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas