Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Rosina rīkot Saeimas komisiju kopsēdi ar Krievijas opozicionāru Kasjanova un Kara-Murzas piedalīšanos

Saeimas Ārlietu un Eiropas lietu komisijas lūgušas parlamenta Prezidija atbalstu kopīgas sanāksmes organizēšanai, kurā piedalītos arī Krievijas demokrātiskās opozīcijas pārstāvji Mihails Kasjanovs un Vladimirs Kara-Murza.

Tāpat paredzēts, ka pasākumā piedalītos Krievijas politikas eksperts un žurnālists Konstantīns fon Egerts un portāla Meduza galvenā redaktore Gaļina Timčenko, teikts Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Ojāra Ērika Kalniņa (Vienotība) un Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājas Lolitas Čigānes (Par!/V) iesniegumā Saeimas Prezidijam.

Sanāksmē paredzēts apspriest jautājumu par Eiropas Savienības (ES) un Krievijas nākotnes attiecībām. Pasākumu plānots organizēt sadarbībā ar Saeimas deputātu grupu Krievijas pilsoniskās sabiedrības atbalstam un Austrumeiropas politikas pētījumu centru.

"Saeimas interesēs ir gūt objektīvu un vispārēju priekšstatu par esošo situāciju attiecībās ar Krieviju, kā arī to nākotnes perspektīvu. (..) Krievijas attiecības ar Latviju un ES joprojām ir stratēģiski nozīmīgs jautājums," skaidro Čigāne un Kalniņš.

Politiķi norāda, ka šai lietai aktualitāti piešķir drīzumā gaidāmās Krievijas prezidenta vēlēšanas un to potenciālais iznākums.

Kasjanovs ir bijušais Krievijas premjerministrs.

Saeimas komisiju kopsēde varētu notikt 5.martā.

Top komentāri

niknais
n
Nu gan izskatās, ka bez Krievijas vairs Saeima nevar strādāt. Vai jūs esat neatkarīgas valsts Latvijas Republikas likumdevējs vai kādas nevalstiskas organizācijas pajoļi?
zvirbulēns
z
Kas tas par sviestu?
Fons
F
Lolita fon Čigāne ielūgs Konstantīnu fon Egertu. Bet vai karalienes atļauja ir saņemta?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Valdības izvērtējums banku problēmu ēnā(21)

Pēdējās nedēļas notikumi banku nozarē likuši daudziem valstij svarīgiem jautājumiem ieslīdēt ēnā, taču tie tur nepaliks ilgi, atskaitoties par valdības paveikto, ceturtdien Saeimas deputātiem uzsv...

Ziņas

Vairāk Ziņas

Politika

Vairāk Politika

Rīgā

Vairāk Rīgā

Novados

Vairāk Novados

Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas