Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Savulaik no VID aizrotētais Čerņeckis pievienojas Reira komandai

Bijušais Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes direktors Kaspars Čerņeckis kļuvis par finanšu ministra Jāņa Reira (JV) padomnieku nodokļu, muitas un ēnu ekonomikas ierobežošanas jautājumos, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijā. Čerņeckis amata pienākumus veiks kā štata darbinieks un darbu sāks šogad 1. aprīlī.

Padomnieka pienākumos ietilps atbalstīt un novērtēt VID darba pilnveidošanu, sadarbībā ar ministriju un nozaru ekspertiem izstrādāt priekšlikumus ēnu ekonomikas ierobežošanai, kā arī sniegt konkrētas idejas mūsdienīgu risinājumu un analītikas ieviešanai nodokļu administrēšanā.

Tāpat viņa pienākums būs izvērtēt vidēja termiņa VID darbības stratēģiju, kā arī tās atbilstību starptautiskai labajai praksei.

"Nodokļu administrēšanai ir jābūt efektīvai, taisnīgai un saprotamai. Vienkāršai un ērtai attiecībā uz godīgiem nodokļu maksātājiem, bargai attiecībā uz krāpniekiem. Manā komandā ir vajadzīgs pieredzējis un kompetents kolēģis, kurš šos mērķus palīdzēs sasniegt. Uzskatu, ka Čerņecka profesionālā pieredze sniegs atbalstu nozares attīstībā," pauda finanšu ministrs.

Čerņeckis kopš 1999. gada ir ieņēmis dažādus vadošus amatus VID. No 2009. gada līdz 2013. gadam viņš bija VID Finanšu policijas pārvaldes direktors, no 2013. gada līdz 2016. gadam - VID ģenerāldirektora vietnieks noziedzības apkarošanas jomā, bet 2016. gadā viņš kļuva par VID Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes direktoru, tomēr tā paša gada beigās viņš VID pameta.

Par darbu Čerņeckis ir saņēmis vairākus profesionālos apbalvojumus. 2013. gadā viņš ir apbalvots ar VID otrās pakāpes goda zīmi par ilggadēju un pašaizliedzīgu darbu, teicamu darba kvalitāti un nozīmīgu ieguldījumu VID attīstībā. Savukārt 2012. gadā ar Ministru kabineta rīkojumu viņam piešķirta finanšu policijas ģenerāļa dienesta pakāpe.

Čerņeckim ir Tiesību zinātnes maģistra grāds kriminālistikas un operatīvās darbības teorijas apakšnozarē.

Čerņeckis bija viens no 39 VID darbiniekiem, kurus skāra rotācija. Viņš rotāciju apstrīdēja tiesā, tomēr sūdzība tika noraidīta.

Iepriekšējā finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) savulaik sacīja, ka Čerņeckis nav ticis galā ar pienākumiem. "Tas, ka viņš nav piekritis rotācijai uz ārpusi, ir pretdarbība. Tas, ka viņam nav iespējams strādāt kā vietniekam un dot norādījumus Muitas policijas un Finanšu policijas vadībai, skaidrs, ka viņš ar to nav apmierināts un gatavs tiesvedībai, to var uzskatīt par pretdarbību," norādīja ministre.

Top komentāri

Nu jā!
N
Un JAUNIE ZAGĻI pie teikšanas netiek. Ir īsts pamats GAUDĀM un VAIMANĀM, un izmisumā - MATUS PLĒST!
ļuļa
ļ
Mēs arī PIEKRĪTAM. Kopš ZZS tika IZSVILPTA, Ausgusts, Tovaris, Krauzis un DRO vilka pasi dabūja, bet koferīši tiks uz Vienotību NOVIRZĪTI. Savukārt, DRO varēs Kuldīgā ielas slaucīt un atejas mazgāt, jo šai vēja slotai citur vairs vietas nava...
to rumpelis
t
Arī katra mauka Rīgas domē tiek rotēta, lai izdarītu jaunus noziegumus pret valsti un tautu, jo tā Putlers prasa!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas