Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Sestdiena, 25. maijs
Junora, Anšlavs

Stūra māja paliek atvērta sabiedrībai

Tetera nams jeb Stūra māja pašlaik paliek atvērta sabiedrībai, aģentūru LETA informēja AS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) Korporatīvās komunikācijas daļā.

VNĪ ir saņēmusi Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) izvērtējumu par līdz šim paveiktajiem un nākotnē plānotajiem darbiem Tetera namā, un biroja atzinumā atļauta nama turpmāka ekspluatācija un grozīts iepriekšējais lēmums, kas prasīja bīstamību namā novērst līdz martam, vai arī to slēgt sabiedrībai. Kā norāda VNĪ valdes loceklis Andris Vārna, BVKB mainījis lēmumu, pamatojoties uz VNĪ pausto apņemšanos iespējami īsā laikā novērst konstatētās bīstamības.

Pēc VNĪ paustā, iepriekš jau publiski izskanējis, ka Kultūras ministrija (KM) izstrādās un iesniegs valdībai ziņojumu par naudas līdzekļu piešķiršanu steidzamo remontdarbu īstenošanai un nama apsaimniekošanas izmaksu segšanai, kā arī izstrādās īpašu likumu Tetera nama aizsardzībai un atjaunošanai par ko kapitālsabiedrība ir saņēmusi arī oficiālu vēstuli no ministrijas.

VNĪ februārī vērsās pie BVKB ar lūgumu atlikt iepriekšējā biroja lēmuma piespiedu izpildi, norādot uz jau paveikto drošības uzlabošanai namā, kā arī piedāvājot plānu ar turpmāk veicamajām darbībām, lai pilnībā novērstu biroja konstatētās bīstamības ēkā, kas balstīts uz valdības un Kultūras ministrijas (KM) pausto informāciju.

Pirms biroja lēmuma saņemšanas kapitālsabiedrība ir radusi risinājumu novērošanas kameru uzstādīšanai ap namu Brīvības ielā 61, Rīgā, tādējādi samazinot iespējamos nākotnes vandālisma draudus. BVKB atzinumā norādīts, līdz bīstamību pilnvērtīgai novēršanai, jāturpina 2022.gadā īstenotā bīstamo teritoriju - iekšpagalmu un caurbrauktuvi - norobežošana, nepieļaujot nepiederošu personu piekļuvi tām.

Vārna uzsvēra, ka VNĪ kā valsts kapitālsabiedrībai ir pienākums pieņemt atbildīgus un ilgtspējīgus lēmumus attiecībā uz ikkatru tās pārvaldībā esošo īpašumu. VNĪ atzinīgi novērtē valdības sniegto atbalstu ilgtspējīga risinājuma izstrādē. Pēc Vārnas paustā, to ir novērtējušas arī atbildīgās institūcijas, ļaujot Tetera nama durvīm būt atvērtām sabiedrībai arī turpmāk.

"Apzināmies, ka nama turpmākai ekspluatācijai ir nepieciešami ne tikai apjomīgi ieguldījumi, bet arī ievērojams darbs. Ceram, ka iesaistītās puses turpinās veiksmīgu un ātru sadarbību arī turpmāk," uzsver Vārna.

VNĪ 2022.gada 18.oktobrī saņēma brīdinājumu no BVKB par nepieciešamību īstenot iesniegto būvniecības ieceri bīstamības novēršanai līdz 2023.gada 28.februārim. Ja nenovērsīs biroja konstatēto bīstamību, BVKB nāksies piemērot VNĪ soda naudu, kas juridiskai personai var sasniegt pat 10 000 eiro par katru fakta konstatācijas reizi.

Jau ziņots, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta konstatētā bīstamība Tetera namā jānovērš līdz 2024.gada 7.maijam. Šo darbu īstenošanai nepieciešami vismaz 400 000 eiro. Bīstamība saistīta ar automātisko ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmu.

Finansējums ļautu savest kārtībā iekšējā ugunsdzēsības ūdensvada sistēmu un elektroinstalāciju, kā arī aizdarināt neblīvās vietas ugunsdrošās konstrukcijās. Savukārt pilnvērtīgai ēkas ekspluatācijai un kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanai ir nepieciešami vismaz 14 miljoni eiro, kas nodrošinās tās pilnvērtīgu atjaunošanu un dzīvības atgriešanu tajā.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Tā valsts ir korumpēta no augšas līdz apakšai

Ko nozīmē Putina sāktās tīrīšanas Krievijas armijā – tiešām cīņa ar zagšanu vai bailes no "ģenerāļu dumpja", kādreizējam Nacionālo bruņoto spēku komandierim, ģenerālim Jurim Maklako...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas