Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Aicina Rīgas domes pagaidu administrāciju nodrošināt sabiedrības iesaisti lēmumu pieņemšanā

"Rīgas pilsētas pagaidu administrācijas darbs kopumā vērtējams atzinīgi, taču jāatzīst, ka lēmumu pieņemšanas procesā nav pietiekami nodrošināta sabiedrības iesaiste. Rīdzinieku viedoklis neapšaubāmi ir svarīgs, tāpēc šajos apstākļos ir būtiski dot iespēju iedzīvotājiem iesaistīties galvaspilsētas dzīvē un pagaidu administrācijai ir jārod veids, kā to nodrošināt," trešdien pauda Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētāja Inga Goldberga (Saskaņa).

"Patlaban, kad Rīgā strādā Saeimas ieceltā pagaidu administrācija, virkne lēmumu tiek pieņemti operatīvi, taču būtu vēlama lielāka sabiedrības iesaiste lēmumu pieņemšanas procesā. Šobrīd iedzīvotājiem ne vienmēr tiek nodrošināta iespēja attiecīgos jautājumos paust savu viedokli un sniegt ierosinājumus. Tāpat rīdziniekiem šobrīd nav iespējas uzzināt, par kādiem jautājumiem administrācija plānojusi lemt, līdz ar to ir apgrūtināta interešu pārstāvniecība," aktualitāti iezīmē komisijas priekšsēdētāja.

Komisijas sēdē vairāku sabiedrisko organizāciju pārstāvji no galvaspilsētas apkaimēm vērsa komisijas uzmanību uz to, ka sadarbība ar Rīgas pagaidu administrāciju ir apgrūtinoša, jo trūkst informācijas par izskatāmajiem jautājumiem vai arī tā ir pieejama novēloti, līdz ar to iespēja piedalīties ir nokavēta.

Lai situāciju mainītu, iedzīvotāju pārstāvji rosināja Rīgā ieviest, piemēram, e-portfeli, kur būtu pieejama administrācijas darba kārtība un nodrošināta iespēja apspriest aktuālos jautājumus, sniegt viedokļus un ierosinājumus.

"Saeimai, kas ir atlaidusi Rīgas domi un iecēlusi pagaidu administrāciju, ir jābūt pārliecinātai, ka tā strādā iedzīvotāju interesēs. Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija arī turpmāk aicinās Rīgas administrāciju ziņot par tās darbu un sekos līdzi lēmumu pieņemšanas procesam," uzsvēra Goldberga un aicināja administrāciju tuvākajā laikā rast iespēju nodrošināt sabiedrisko organizāciju piedalīšanos diskusijās un lēmumu pieņemšanā un par to informēt arī deputātus.

Komisijas sēdē trešdien Rīgas pagaidu administrācijas vadītāji informēja deputātus par līdzšinējo darbu, tostarp pilsētas finansēm, kapitālsabiedrību darba izvērtējumu, kā arī spertajiem soļiem Rīgas iedzīvotāju un uzņēmēju atbalstam pandēmijas izraisītās ārkārtējās situācijas laikā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Bankas palīdzība vai pelnīšanas shēma?(8)

Tūlītēja naudas plūsmas uzlabošanās, banka saņem pircēju maksājumus un seko tiem līdzi, par nodrošinājumu kalpo finansētie rēķini – šādi a/s Swedbank savā mājaslapā reklamē tās piedāvātos faktorin...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas