Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +14 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 26. septembris
Kurts, Knuts, Gundars

Atjaunoti Esplanādes parka celiņi vairāku tūkstošu kvadrātmetru platībā

Nedēļas nogalē rīdziniekiem un pilsētas viesiem Esplanādes parkā tiks atvērti atjaunotie gājēju celiņi, kā arī sezonālo darbību paredzēts atsākt arī abām parka teritorijā esošajām strūklakām, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvaldē.

Rīgas pašvaldība, pakāpeniski īstenojot septiņus hektārus plašā Esplanādes parka atjaunošanu, trijās no septiņām zonām pilnībā ir nomainījusi gājēju celiņu segumu. Pirmajā kārtā tika nomainīts segums celiņam 1224 kvadrātmetru platībā, kas ved cauri visam parkam un savieno Reimersa ielu ar Skolas ielu, un celiņš, kas ved gar Latvijas Mākslas akadēmiju. Savukārt otrajā kārtā - 5868 kvadrātmetru plats segums celiņiem, kas ved no Kalpaka un Brīvības bulvāru stūra gar strūklakām līdz Raiņa piemineklim. Darbus veica SIA "Roadeks".

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Edmunds Cepurītis norādīja, ka Esplanāde ir viena no pilsētas zaļajām zonām, ko ikdienā izmanto visvairāk cilvēku, taču parks gadiem ilgi saistījies ar bedrēm un nolietojumu. Šovasar atjaunotie gājēju celiņi ļaus šim parkam atdzimt jaunā kvalitātē, paredzot uzlabojumus arī nākotnē, viņš uzskata.

Plānots, ka celiņu seguma atjaunošanas, parka labiekārtojuma un apstādījumu atjaunošana turpināsies. Lai izstrādātu vēsturiskās vērtības respektējošus un mūsdienu kvalitātes prasībām atbilstošus, funkcionālus risinājumus labiekārtojuma un apstādījumu atjaunošanai visā Esplanādes parka teritorijā, atkārtoti ir izsludināts iepirkums "Esplanādes parka attīstības vēsturiskā izpēte parka attīstības konceptuāla vīzija un projekta dokumentācijas izstrāde apstādījumu, labiekārtojuma un gājēju ceļu segumu atjaunošanai, autoruzraudzība".

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktora p.i. Edijs Pelšs skaidroja, ka labiekārtojuma elementi visā parka teritorijā - soliņi, atkritumu urnas, apstādījumi un pārējo parka celiņu segums - tiks atjaunoti saskaņā ar minētajā projektā izstrādātajiem risinājumiem. Tas nozīmē, ka parka daļā, kurā pašreiz jau ir atjaunoti gājēju celiņi, iedzīvotāju ērtībai no esošajiem krājumiem tiks izvietoti pagaidu soliņi un atkritumu urnas. Savukārt pastāvīgie labiekārtojuma elementi tiks uzstādīti tikai pēc projekta saskaņošanas un darbu izpildes, kas provizoriski varētu būt 2023.gadā, saņemot nepieciešamo budžeta finansējumu, viņš atzina.

Līdz ar Esplanādes parka pieejamību apmeklētājus priecēs arī latviešu arhitekta Kārļa Plūksnes divi kultūrvēsturiski objekti - simetriskas bronzas lējuma strūklakas ar apaļu slīpēta granīta baseinu vidū -, kas sezonālo darbību atsāks šodien pēcpusdienā un kas turpmāk vakaros būs izgaismotas. Abām strūklakām ir uzstādīti prožektori, nomainīts nedēļas taimeris un krēslas slēdzis.

Pašvaldība atgādina, ka Esplanādes parks ir daļa no UNESCO pasaules kultūras mantojuma. Veicot tā vizuālā tēla atjaunošanas darbus, netiek aizskartas vai bojātas esošās kultūras vērtības.

 

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas