Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Auditi Rīgas kapitālsabiedrībās iezīmējuši problēmas iepirkumos un uzņēmumu darba novērtēšanā

Rīgas kapitālsabiedrībās veiktie auditi ir iezīmējuši problēmas iepirkumos un uzņēmumu darba novērtēšanā, aģentūru LETA informēja Rīgas pašvaldības kapitāla daļu turētāja pārstāve Iveta Zalpētere.

Līdz šim pilnās anonimizētās auditu versijas ir publicējusi tikai puse Rīgas kapitālsabiedrību, noskaidroja aģentūra LETA.

Rīgas domes pagaidu administrācija bija uzdevusi visām kapitālsabiedrībām līdz 15.maijam publicēt pilnās anonimizētās auditu versijas. Līdz šim to ir izdarījušas tikai kapitālsabiedrības Rīgas dzemdību nams, Rīgas veselības centrs, Rīgas meži, Getliņi EKO, Rīgas ūdens, Rīgas nami, Rīgas serviss un Rīgas 2.slimnīca.

Kā vērtē Zalpētere, auditi ir iezīmējuši trīs lielas problēmu grupas. Pirmkārt, problēmas redzamas iepirkumos un iepirkumu procedūru piemērošanā, jo ziņojumos konstatētais variējot "no uzskatāmiem pārkāpumiem līdz nepilnībām procedūru piemērošanā".

Otrkārt, precīzi neesot nodefinēti uzņēmumiem sasniedzamie finanšu un nefinanšu mērķi, kas rada problēmas novērtēt uzņēmuma un tā vadības darbu.

"Treškārt, iezīmējas pretruna starp uzņēmuma kā kapitālsabiedrības mērķi pelnīt un iedzīvotāju interesēm saņemt pēc iespējas lētākus pakalpojumus. Šeit jāatrod samērīgs līdzsvars, lai uzņēmumi varētu attīstīties, bet iedzīvotāji nepārmaksātu par saņemtajiem pakalpojumiem," uzskata izpilddirektore.

AS Rīgas centrāltirgus un SIA Rīgas pilsētbūvnieks ir lūguši pagarināt auditu publicēšanas termiņu līdz 29.maijam. Termiņu līdz 1.jūnijam lūdz pagarināt arī Rīgas 1.slimnīca. Savukārt SIA Rīgas namu pārvaldnieks vēl risinot publiskošanas jautājumu ar auditoriem. Pilno audita versiju pagaidām nav publicējusi arī Rīgas zoodārza vadība.

Auditu rezultāti tiks skatīti uzņēmumu dalībnieku sapulcēs, kurās uzņēmuma vadība iesniegs savu skaidrojumu par izvērtējumos konstatēto un rīcības plānu ieteikumu ieviešanai.

Jau ziņots, ka Rīgas dome pērn atbalstīja neatkarīgo auditu veikšanu teju visās pašvaldībai piederošajās kapitālsabiedrībās. Audits tiks veikts tādās Rīgas pilsētas kapitālsabiedrībās kā SIA Rīgas namu pārvaldnieks, SIA Rīgas ūdens, SIA Rīgas meži, AS Rīgas Centrāltirgus, SIA Rīgas nami, SIA Rīgas pilsētbūvnieks, SIA Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs, SIA Rīgas serviss, SIA Rīgas 1.slimnīca, SIA Rīgas Dzemdību nams, SIA Rīgas 2.slimnīca, SIA Rīgas veselības centrs, kā arī publiski privātajā kapitālsabiedrībā SIA Getliņi Eko, kurā Rīgas pilsētas pašvaldībai pieder apmēram 97,7% kapitāla daļu.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Daudzviet gaidāms pērkona negaiss

Ceturtdienas vakarā Latviju var sasniegt negaisu sistēma, kas tuvojas no Polijas, savukārt atsevišķu negaisa mākoņu veidošanās gaidāma Latvijas austrumu daļā, liecina meteoroloģiskā informācija.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas