Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Auditori: RNP var būt nepietiekams pamatkapitāls turpmākās darbības nodrošināšanai

Pašvaldības SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) var būt nepietiekams pamatkapitāls tās turpmākās darbības nodrošināšanai, jo pašreizējais pašu kapitāla līmenis neatspoguļo faktisko situāciju un tas var strauji samazināties, atkarībā no papildu uzkrājumu veikšanas, secināts auditorkompānijas Ernst&Young veiktajā uzņēmuma darbības auditā.

Auditori iesaka uzņēmumam izvērtēt šī brīža ārkārtējo situāciju un ekonomisko prognožu ietekmi uz mājsaimniecību maksātnespēju, kā arī pievērst pastiprinātu uzmanību debitoru parāda atgūšanai, klientu maksāšanas disciplīnas uzlabošanai un soda naudu piemērošanai piegādātājiem.

Auditori arī pauž, ka RNP budžeta plānošanas process nav efektīvs un balstīts uz pārbaudāmiem ieņēmumiem, tādējādi nesniedzot vēlamos rezultātus. 

Vēl secināts, ka netiek veikta izmaksu kontrole, līdz ar ko sadārdzinās apsaimniekošanas maksa un pieaug kopējās izmaksas.

Kā ziņots, pašvaldības RNP darbība nav vērsta uz tās mērķu īstenošanu, dzīvojamā fonda attīstību un klientu apmierinātību, secināts auditorkompānijas Ernst&Young veiktajā uzņēmuma darbības auditā.

Tāpat secināts, ka Rīgas domes līdzdalība RNP nav lietderīga un būtu jāizbeidz.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Bankas palīdzība vai pelnīšanas shēma?(8)

Tūlītēja naudas plūsmas uzlabošanās, banka saņem pircēju maksājumus un seko tiem līdzi, par nodrošinājumu kalpo finansētie rēķini – šādi a/s Swedbank savā mājaslapā reklamē tās piedāvātos faktorin...

Atvieglo atlaišanas kārtību(12)

​Valdība pagājušajā nedēļā atbalstīja grozījumus Darba likumā, paredzot izslēgt normu, ka darbiniekus ar invaliditāti nevar atlaist. Proti, runa ir par 109. pantu, kas nosaka: "Darba de...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas