Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Ielas tikai attīrīs no sniega

Eksperimentālā kārtā sešas maģistrālās ielas Rīgā "nesālīs"

No ceturtdienas, 31.janvāra, eksperimentālā kārtā sešās Rīgas maģistrālajās ielās netiks veikta brauktuvju apstrāde ar pretslīdes materiālu, bet tās tikai attīrīs no sniega. Eksperiments paredzēts, lai izvērtētu vai ir nepieciešams veikt izmaiņas Rīgas transportbūvju uzturēšanas nosacījumos, informē Rīgas domes Satiksmes departamenta (RDSD) pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Eksperiments tiks veikts  - Grostonas ielā no Skanstes virsotnēm līdz Mālpils ielai, Krāsotāju ielā, Aizsaules ielā, Kuldīgas ielā no Vīlipa ielas līdz Slokas ielai, Bukaišu ielā, Ropažu ielā no Brīvības ielas līdz Džutas ielai.

Lai pievērstu transportlīdzekļu vadītāju uzmanību, minētajās ielās ir uzstādīti informatīvi plakāti ar norādi, ka brauktuves netiek apstrādātas ar pretslīdes materiālu.

Papildu RDSD norāda, ka jau līdz šim Rīgā ar pretslīdes materiālu tika apstrādātas tikai maģistrālās pilsētas ielas ar augstu satiksmes intensitāti un sabiedriskā transporta kustību, savukārt mazajās, rajona nozīmes ielās, ikdienā kaisīšana netika veikta, bet nodrošināta caurbraucamība, sniegu šķūrējot.

Pēc RDSD pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS veica aptauju Rīgas iedzīvotāju uzskati par ielu tīrīšanu ziemā un piemērotāko risinājumu ielu atbrīvošanai no sniega un ledus. Aptaujas gaitā tika konstatēts, ka 43% iedzīvotāju uzskata, ka uz ielām ir jākaisa  smilts-sāls maisījums, 18% - sāls, 14% - alternatīvi ķīmiski reaģenti, 12% - nevajag kaisīt neko un 13% nespēja dot konkrētu atbildi. Savukārt par ielu attīrīšanu no sniega - 45% uzskata, ka visas ielas ātri un pilnīgi jāattīra no sniega, nepieciešamības gadījumā atņemot naudu citu pašvaldības funkciju izpildīšanai, savukārt 43% uzskata ka ielas jāattīra iespēju robežās, neatņemot naudu citām jomām.

Top komentāri

Vija
V
Arī parkos vajadzētu beigt kaisīt sāli. Vienīgais parks bez sāls ir Vērmanītis. Tur sniegu nošķūrē.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas