Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +2 °C
Viegls lietus
Ceturtdiena, 27. februāris
Līva, Līvija, Andra

Krievijas uzņēmējs Esplanādē grib uzstādīt panorāmas ratu

Krievijas pilsonim piederošais SIA Advance Connect šī gada augustā vērsies Rīgas domē ar lūgumu ļaut viņam izīrēt teritoriju Esplanādē, lai tur uzstādītu publiski pieejamu panorāmas ratu, aģentūrai LETA apstiprināja Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis.

Kā norāda Vidauskis, uzņēmums vēlas uzstādīt 55 metrus augstu panorāmas ratu un šim mērķim grib izīrēt 800 kvadrātmetrus lielu platību.

Patlaban pašvaldības atbildīgās struktūras šādu ieceri vēl vērtē un nedz apstiprinošs, nedz noraidošs lēmums vēl neesot pieņemts.

Firmas.lv pieejamā informācija liecina, ka 92.08% uzņēmuma pieder Krievijas uzņēmējam Mihailam Abramovam, bet atlikusī daļa - latvietim Aleksandram Ozoliņam.

Uzņēmums dibināts 2011. gadā un nodarbojas ar kravu pārvadājumiem. Visu pastāvēšanas laiku uzņēmums strādājis ar zaudējumiem, bet pēdējos divus gadus vairs neveic saimniecisko darbību. 2016. gadā uzņēmuma zaudējumi bijuši 3407 eiro, bet 2017. gadā - 2408 eiro.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka 2011.gadā, kad Esplanādē pie Raiņa pieminekļa tika atvērts atrakciju parks, par tā atrašanās vietu un noformējumu sabiedrībā raisījās asas diskusijas.

Rīgas pašvaldības izpilddirektors Juris Radzevičs aģentūrai LETA toreiz apgalvoja, ka lēmuma pieņemšanas brīdī nav zinājis atrakciju apjomu un nav bijusi pieejama ieceres vizualizācija, tāpēc mākslinieciskais risinājums sanācis apšaubāms. "No kļūdām ir jāmācās," sacīja Radzevičs un solīja nākotnē rūpīgāk izvērtēt dažādu pasākumu pieteikumus.

Pret atrakciju parku Esplanādē iebilda Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija (VKPAI, tagad - Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde), taču Radzevičs pauda, ka "citā analoģiskā gadījumā, kad Rīgas vēsturiskajā centrā [Līvu laukumā] izvietoja panorāmas ratu, VKPAI iebildumu nebija".

Arī toreizējā kultūras ministre Sarmīte Ēlerte (Vienotība) karuseļu parku Esplanādē nodēvējusi par "vidi degradējošu balagānu", kas kropļo Rīgas seju, un pašvaldība tādējādi izrāda necieņu pret latviešu dzejnieku Raini. Savukārt Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete (Vienotība) vāca parakstus, aicinot "nekavējoties atbrīvot Raini no tingeltangeļu skavām".

Rīgas domes opozicionāri - partijas Pilsoniskā savienība (PS) frakcijas deputāti - pieprasīja domes vadībai aizvākt no Esplanādes izklaides parku, kura vizuālais izskats un novietojums esot kliedzoši bezgaumīgs. Frakcijas vadītāja vietnieks Dāvis Stalts izteicās, ka atļaut uzstādīt šādus atrakciju parkus, neņemot vērā VKPAI iebildumus, ir neētisks lēmums, kurš balansē uz likumpārkāpuma robežas.

( pievienotas pēdējās piecas rindkopas)

Top komentāri

n
NĒ!
Ādams Rabinovičs
Ā
Krievu tingentangeli blakus pareizticīgo baznīcai un Raiņa piemineklim, un norobežot relatīvi lielu daļu no parka? Kaut kā neiet kopā.
Def
D
Lai nu savā raškā ceļ savus ratus!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas