Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs viedierīču lietotnē piedāvā interaktīvas spēles

Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā un tā nodaļās – Dauderos un Tautas frontes muzejā – ir pieejamas bezmaksas interaktīvas meklēšanas spēles viedtālruņa lietotnē Actionbound, informēja muzeja pārstāvji.

Meklēšanas spēlēs muzeja ekspozīcijās apmeklētājiem jāatbild uz dažādiem jautājumiem, tostarp atrodot īsto eksponātu, pievēršot uzmanību priekšmetu detaļām un vēstures stāstiem. Spēles dalībnieki varēs sacensties par precīzākajām atbildēm vai īsāko spēles veikšanas laiku gan savā starpā, gan ar citiem muzeja apmeklētājiem.

Interesentiem nepieciešams ielādēt bez maksas savā viedtelefonā vai planšetē aplikāciju Actionbound un izvēlēties vienu no piecām spēlēm: Brīvības bulvārī 32 (te tās saistītas ar Latvijas vēstures ekspozīciju un izstādi Latvijas gadsimts), spēli atjaunotajā ekspozīcijā Dauderu nodaļā Zāģeru ielā 7 vai Tautas frontes muzeja nodaļā Vecpilsētas ielā 13/15. Laika gaitā meklēšanas spēļu klāsts muzejā tiks papildināts.

Muzeja pārstāvji  iesaka pareizās atbildes uz jautājumiem meklēt, klātesot muzejā, taču ceļot pa kādu Latvijas vēstures posmu var arī neklātienē. Aplikācijā var klausīties ierakstus, skatīties videosižetus, kā arī pētīt muzeja priekšmetus.

Interaktīvās meklēšanas spēles muzejā pieejamas sadarbībā ar Konrāda Adenauera fondu.

Ņemot vērā joprojām saistošo prasību apmeklētājiem un darbiniekiem ievērot fizisko distanci, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs atgādina arī par citām atraktīvām iespējām: pieaugušie izstādi Latvijas gadsimts var izstaigāt ar fotoorientēšanās uzdevumu lapu rokā, gados jaunāki vēstures entuziasti var sekot ceļvedim Soli pa solim Latvijas gadsimtā, bet muzeja ceļvedis bērniem palīdzēs iepazīt Latvijas vēsturi no senlaikiem līdz mūsdienām.

Spēkā arī aicinājums #Aizrunāgidu – iespēja rezervēt privātu ekskursijas vadītāju sev vēlamā laikā līdz 10 cilvēku grupai. 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vēsture Dienā: Par pareizāko latvieti(7)

Turpinot debates par latvietībai būtiskām tēmām, 1995. gada 12. augustā SestDiena meklēja atbildes uz jautājumu: vai nacionālās identitātes meklējumi ir tautas mazvērtības kompleksa izpausme? Atbi...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas