Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +12 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 13. aprīlis
Egils, Egīls, Nauris

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs izdevis grāmatu par tradicionālā apģērba brunčiem

Grāmata Brunči Latvijā 19. gs.–20. gs. sākumā ir jaunākais izdevums Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) zinātnisko rakstu sērijā. Tas ir pirmais šāda apjoma un veida darbs, kas veltīts tieši šai sievietes tradicionālā apģērba sastāvdaļai. Visi izdevumā iekļautie brunči ir darināti un valkāti Latvijas teritorijā 19. un 20. gs., atsevišķi brunči datējami pat ar 19. gs. sākumu.

Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā būs skatāma izstāde par Kurzemes-Zemgales hercogisti un Lietuvas Dižkunigaitiju

Latvijas Nacionālā vēstures muzejā no 2. februāra Brīvības bulvārī 32 būs skatāma pēdējā jaunā izstāde pagaidu telpās – Kurzemes un Zemgales hercogiste un Lietuvas dižkunigaitija (1561.–1795. g.). Tās sagatavošanā ar materiāliem piedalījušās 28 atmiņas institūcijas un privātpersonas no sešām valstīm – Lietuvas, Latvijas, Zviedrijas, Vācijas, Francijas un Ukrainas.

LNVM trīs ekspozīciju dizainu veidos SIA DJA

Oktobrī noslēgušies trīs šogad izsludinātie dizaina metu konkursi nolūkā iegūt mākslinieciski augstvērtīgu un mūsdienīgu dizaina risinājumu Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) ekspozīcijām Livonijas pilis, Sakrālā māksla un Rīgas pils vēsture, kā arī Latvijas vēstures pārskata izstādei Straumējot laiku. Visos trīs konkursos žūrijas vērtējumā labākos darbus bija iesniedzis SIA DJA, informēja muzeja pārstāvji.

Ar plašu pasākumu programmu Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs šogad svin 250. jubileju

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz 250. jubilejas gada atklāšanas svētkiem 22., 25. un 26. februārī. Sestdien un svētdien – 25. un 26. februārī – muzejs būs atvērts no 10.00 līdz 20.00, piedāvājot apmeklētājiem nebijušu gaismu spēli ekspozīciju zālēs, ekskursijas, ekspresizstādi, aktivitātes un pārsteigumus svētku noskaņā, informēja muzeja pārstāvji.

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs laidis klajā grāmatu par Latvijā senākajām etnogrāfiskajām fotogrāfijām

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs laidis klajā grāmatu Kamēr vēl laiks. Fotoetnogrāfijas sākums Latvijā, kas veltīta agrīnajām fotogrāfijām Latvijā, kurās etnogrāfisko pētījumu veikšanai mērķtiecīgi dokumentētas izzūdošā tradicionālā kultūras mantojuma liecības – lauku ainava ar tradicionālo zemnieku un zvejnieku sētu apbūvi, tīrumu, pļavu un dārzu izkārtojums, dažādu darbu paņēmieni un darbarīki, iedzīves priekšmeti, apģērbi, tradīcijas –, kā arī Latvijas novadiem raksturīgi iedzīvotāju antropoloģiskie tipi.

Honkongā LNMM un LNVM piedalās starptautiskā izstādē Dzintars – Baltijas zelts

Trešdien, 14. decembrī, Honkongas pilsētas universitātes Indras un Harija Bangu galerijā, Ķīnā tiek atklāta vērienīga starptautiska izstāde Dzintars – Baltijas zelts, kurā ir plaši pārstāvēti Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Latvijas Nacionālā vēstures muzeja kolekciju darbi, informēja LNMM pārstāvji.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide