Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Pieminot Rīgas "atbrīvošanu" no vācu okupācijas, noliek ziedus pie pieminekļa Uzvaras parkā

Pieminot pirms 75 gadiem notikušo Rīgas "atbrīvošanu" no vācu okupācijas, kas Latvijai gan nozīmēja nonākšanu citā - padomju varas - okupācijā, ap 150 cilvēku svētdien nolika ziedus pie pieminekļa Uzvaras parkā, novēroja aģentūra LETA.

Lai arī Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) iepriekš pauda, ka tai nav pieņemama šīs gadadienas vērienīgā svinēšana Maskavā, Rīgā pie pieminekļa ziedus nolika arī Krievijas un Baltkrievijas vēstniecību pārstāvji, to skaitā Krievijas vēstnieks Latvijā Jevgeņijs Lukjanovs, novēroja LETA.

Pasākuma apmeklētāju vidū bija arī kādreizējās Latvijas PSR komunistiskās partijas pirmais sekretārs Alfrēds Rubiks, prokrieviskais aktīvists Jānis Kuzins un vairāki pārsvarā vecāka gadagājuma cilvēki. Atsevišķi apmeklētāji bija ieradušies ar kara veterānu fotogrāfijām, daži bija tērpušies militārām formām līdzīgos apģērbos.

Gan Lukjanovs, gan Rubiks, gan Kuzins sanākušajiem ļaudīm pie pieminekļa teica īsus apsveikuma vārdus, pēc kuriem vairāki klātesošie aplaudēja.

Notikuma vietā dežūrēja viena Valsts policijas ekipāža.

Kā ziņots, Latvijas ĀM šonedēļ pauda, ka tai nav pieņemama 13.oktobrī Maskavā plānotā svētku uguņošana, kas tikšot veltīta padomju karaspēka paveiktajai Rīgas "atbrīvošanai" no vācu okupācijas.

ĀM atgādina, ka Latvijai un pārējām Baltijas valstīm šī "atbrīvošana" nozīmēja vēl vienu gandrīz 50 gadus ilgu okupācijas periodu.

Ministrija uzsver, ka Latvija kategoriski noraida pēdējā laikā Krievijā valdošos centienus pārrakstīt vēsturi pēc sava prāta un attaisnot staļinistu pastrādātos noziegumus Otrā pasaules kara laikā, tostarp tādus starptautisko tiesību pārkāpumus kā 1939.gada 23.augustā noslēgto Molotova-Ribentropa noziedzīgo vienošanos par ietekmju sfēru sadali Eiropā.

Šī prettiesiskā Padomju Savienības un nacistiskās Vācijas vienošanās pavēra ceļu Otrā pasaules kara sākumam, Padomju Savienības agresijai pret Latviju, kā arī Latvijas okupācijai un aneksijai, kuru par nelikumīgu atzinusi pasaules demokrātisko valstu kopiena, teikts ĀM paziņojumā.

Kā uzsver ĀM, tā apsveic nacisma sagrāvi, bet vienlaikus atgādina pasaulei, ka Latvijai, Lietuvai un Igaunijai brīvības un neatkarības atjaunošana notika nepilnus 50 gadus vēlāk, jo Sarkanās armijas ienākšana tām nozīmēja padomju okupācijas atjaunošanu.

Maskavā plānoto svētku uguņošanu par godu 75.gadadienai kopš padomju karaspēka veiktās Rīgas "atbrīvošanas" no vācu okupācijas Latvija uzskata par nedraudzīgu rīcību.

Top komentāri

Kauns!
K
Šie cilvēki paši sevi pazemo saucot okupāciju par “brīvību”. Pretīga liekulība.
piedodiet
p
kapec shie izdzimtneji,par zverisko naida kurinashanu joprojam nav apcietinati?Vai tad okupantu armijas aktivitashu suminashana nav nirgashanas par shiis okupantu armijas upuriem-latvieshu tautu..?katrs shi naida akta dalibnieks ir arestejams likumaa noteiktajaa kartibaa,par cilveku goda un cienjas aizskarshanu un naida kurinashanu..
Pērkona Krustiņš
P
"atbrīvotājiem" laiks atbrīvot Latviju no savas esības !
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Būs vajadzīgi ilgstoši diplomātiski pūliņi(11)

ASV lēmums samazināt karavīru skaitu Vācijā un daļu kontingenta pārvietot uz citām Eiropas valstīm ir tikai pārmaiņu procesa sākums. Tas, vai arī Latvijā vai kādā citā no Baltijas valstīm tiks izvi...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas