Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Uzvaras piemineklis

Uzvaras parku varētu pārveidot un tajā izvietot informatīvas plāksnes

Uzvaras parkā esošā pieminekļa apkārtni varētu pārveidot atbilstoši Latvijas neatkarības pirmajā periodā sāktajai Uzvaras laukuma izveidei, kā arī izvietot informatīvās plāksnes, kurās būtu atspoguļots pieminekļa vēsturiskais konteksts, šāds secinājums šodien iezīmējies Saeimas Ārlietu komisijas un Izglītības, zinātnes un kultūras komisijas kopsēdē.

Uzvaras pieminekli varētu pārveidot par muzeju

Iespēja runāt par tā saucamā Uzvaras pieminekļa demontāžu, kas ar vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju parakstiem prasīta sabiedrības iniciatīvā, ir nokavēta, Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas deputātiem teica Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes pārstāve Baiba Mūrniece. Kultūras mantojuma eksperti ir pārliecināti, ka šo objektu, kurš nav iekļauts valsts aizsardzības kultūras pieminekļu sarakstā, varētu izmantot izglītojošiem nolūkiem, piemēram, stāstot par Latvijas vēstures traģiskajām lappusēm, padomju režīmu, tā slavināšanas paņēmieniem, totalitārisma ietekmi uz domāšanu.

Uzvaras pieminekļa likteni bez ekspertu vieduma neizspriedīs

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā, vērtējot portālā Manabalss.lv vairāk nekā 10 000 cilvēku ar parakstiem atbalstīto ieceri par tā dēvētā Uzvaras pieminekļa nojaukšanu, nepilnu stundu ilgušās sēdes laikā atklājās dažādas deputātu vīzijas par pieminekļa nākotni, un tika nolemts drīzumā izvaicāt Ārlietu ministrijas, Kultūras ministrijas Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes, Rīgas domes Pieminekļu padomes, Okupācijas muzeja un citu institūciju pārstāvjus un tikai pēc tam lemt par iniciatīvas turpmāko virzību. Komisijas vadītājas Janīnas Kursītes-Pakules (NA) idejai par šo sarežģīto tēmu organizēt konferenci deputāti gan nesliecās piekrist.

Nebaidīties no skandaloziem jautājumiem

Iniciatīvu par Uzvaras pieminekļa demontāžu, kas vietnē Manabalss.lv savākusi nepieciešamos vairāk nekā desmit tūkstošus parakstu, plānots iesniegt Saeimā šīs nedēļas beigās vai nākamnedēļ, Dienai apliecināja iniciatīvas autors Uģis Polis. Tikmēr Ārlietu ministrija iniciatīvu vērtē skeptiski, norādot, ka starp Latviju un Krieviju 1994. gadā ir noslēgta vienošanās par memoriālo būvju un karavīru masu kapu uzturēšanu.

Vismaz 10 000 cilvēku ar parakstu apliecinājuši, ka vēlas Uzvaras pieminekļa demontāžu

Sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv savākti nedaudz vairāk kā 10 000 parakstu tā dēvētā Uzvaras pieminekļa demontāžu. Parakstu vākšanu 2017. gadā bija iniciējis Uģis Polis. Iniciatīvas parakstītāju skaits pieauga pēc tam, kad izskanēja Rīgas domes plāns par vairākiem miljoniem eiro atjaunot Uzvaras parku laikā, kad liela daļa rīdzinieku ir neapmierināti ar bedrainajām ielām, slikto tiltu stāvokli un skandālu par iespējamu korupciju pašvaldības kapitālsabiedrībā Rīgas satiksme.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide