Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Rīdzinieki no pirmdienas par apkuri varēs norēķināties ar izlīdzinātajiem maksājumiem

Pašvaldības SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" no pirmdienas, 18.februāra, piedāvās rīdziniekiem apkures rēķinu segšanai sistēmu, kas līdzinās izlīdzinātajiem maksājumiem, proti, četru mēnešu apkures rēķinus daļēji varēs segt vasaras laikā.

Jaunais princips paredz, ka iedzīvotāji pusi no rēķina varēs segt tekošajā mēnesī, bet atlikušos 50% maksāt vasaras mēnešos. Visiem, kam radušās problēmas samaksāt rēķinus, no pirmdienas būs iespēja "Rīgas namu pārvaldnieka" klientu apkalpošanas centros noslēgt līgumu par izlīdzinātajiem maksājumiem, un par šiem rēķiniem soda nauda netiks piemērota. Tiesa, šī iespēja būs pieejama vienīgi tiem iedzīvotājiem, kuru kopējais parāds ir ne lielāks kā 200 latu, vai arī iedzīvotāji būs noslēguši mierizlīgumu ar "Rīgas namu pārvaldnieku".

Savukārt, iespēja vienoties par parāda atmaksu un atbrīvoties no soda naudas rīdziniekiem tika piedāvāta līdz 31.decembrim. Šo iespēju kopumā izmantojuši 12 000 cilvēku par kopējo parādu summu 12 miljoni latu. Taču vairāk nekā puse ar "Rīgas namu pārvaldnieku" mierizlīgumu nav noslēgusi, un ilgstošo parādnieku rēķini pieauguši no 14 līdz 15 miljoniem latu.

Vienlaikus "Rīgas namu pārvaldnieks" norāda, ka šā gada janvārī uzlabojusies maksājumu disciplīna un rīdzinieki rēķinus apmaksā apmēram 86% apmērā, salīdzinot ar 70% apmēru 2012.gadā. Situācija gan varētu mainīties, jo februārī apkures rēķini, visticamāk, būs vēl lielāki.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas