Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Rīgā iegruvušā nama īrniekus aicina pieteikties krīzes pabalstam

Apsekojot iegruvušo namu Lāčplēša ielā 123B, Rīgā, konstatēts, ka ēka patlaban nav piemērota dzīvošanai un tajā cilvēki atrasties nedrīkst. Iegruvušā nama īrnieki aicināti pieteikties krīzes pabalstam, portālu Diena.lv informē Rīgas Domē.

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) ceturtdien, 31. oktobrī, sasauca pašvaldības atbildīgo struktūrvienību pārstāvju sanāksmi, kurā kopā ar iedzīvotājiem pārrunāja aktuālos jautājumus par namu Lāčplēša ielā 123B un pašvaldības iespējamo atbalstu ēkas iedzīvotājiem. Uz sēdi bija aicināts arī ēkas īpašnieks, kurš pats neieradās, bet viņu pārstāvošais jurists, ieraudzījis nama iemītniekus, atteicās sarunā piedalīties. 

Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs informēja, ka ēkas apsekošanā konstatēts – ēka patlaban nav piemērota dzīvošanai un tajā cilvēki atrasties nedrīkst.

Nama īpašniekam uzdots līdz 24. janvārim veikt pasākumus bīstamības novēršanai, un, ja tie netiks veikti, var tikt piemērotas soda sankcijas.

Savukārt Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāvji informēja, ka 8. novembrī tiks lemts par paaugstinātas nekustamā īpašuma nodokļa likmes piemērošanu grausta stāvoklī esošajai ēkai.

Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāvji sacīja, ka iedzīvotājiem ir piedāvātas pagaidu mītnes dzīvošanai, kā arī ir iespējams pieteikties krīzes pabalstam, kura apmērs atsevišķi dzīvojošai personai ir līdz valsts noteiktajai minimālajai mēneša darba algai (430 eiro), ģimenei – līdz divām valsts noteiktajām minimālajām mēneša darba algām. Tāpat iespējams saņemt arī atsevišķus sadzīves priekšmetus, kamēr nav iespējas piekļūt dzīvokļos esošajām mantām.

"Aicinu iedzīvotājus pieteikties pabalstam un citai palīdzībai, kuru var sniegt Rīgas Sociālais dienests. Pašvaldībai nav tiesību rīkoties ar šo īpašumu un iespēju piešķirt jaunus dzīvokļus, tāpēc veiksim pārrunas ar īpašnieku, lai ēka tiktu sakārtota pēc iespējas ātrāk un iedzīvotāji varētu atgriezties savās mājās," norādīja Burovs.

Četrstāvu dzīvokļu ēku Lāčplēša ielā 123 B šovasar savā īpašumā iegādājās privātīpašnieks. 12. oktobrī vienā no ēkas stāviem iegruva griesti. Šobrīd aptuveni 60 nama īrniekiem ir jāmeklē jauna dzīvesvieta.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Mēģinājumi atjaunot reputāciju(1)

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas deputāti šonedēļ pirmo reizi jaunajā sastāvā uzklausīja pašvaldībai piederošā uzņēmuma Rīgas satiksme vadību. Domnieki cita starpā informēti ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas