Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Rīgas ostā pārvadājumus uzsāk jauna prāmju līnija Baltic Link

Pirmdien, 6. jūlijā, Rīgas ostā pie SIA Man-Tess tranzīts prāmju piestātnes pirmo reizi pienācis jaunās kravu pārvadājumu līnijas Baltic Link prāmis Midas, uzsākot regulāru kravu autotransporta (ro-ro) pārvadājumu reisus starp Rīgu un Okselosundas ostu Zviedrijā. Turpmāk prāmis katru nedēļu veiks trīs reisus no Rīgas - otrdienās, ceturtdienās un svētdienās. Līnijas Baltic Link operators ir Zviedrijas kuģniecības kompānija Wagenborg Shipping Sweden AB, kas ar jauno līniju Baltic Link paplašina savu ro-ro prāmju līniju tīklu Baltijas jūrā.

“Ņemot vērā prāmju pārvadājumu konkurences īpatnības un Rīgas ostas atrašanās vietu, vēl vienas kravas prāmju līnijas ienākšana ostā vērtējama ļoti pozitīvi,” uzskata Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Viesturs Zeps. “Latvijas kravu pārvadātājiem tiek piedāvāts vēl viens konkurētspējīgs loģistikas ceļš uz Skandināvijas valstīm, savukārt Rīgas ostā paplašinās sniegto pakalpojumu klāsts. Tas ļaus piesaistīt Rīgas ostai jaunus klientus un audzēt kravu apjomu. Tādējādi mēs speram vēl soli tuvāk Rīgas ostas attīstības mērķim - kļūt par mūsdienīgu un efektīvu loģistikas centru, apkalpojot gan Baltijas, gan Skandināvijas valstis,” turpina V. Zeps.

Rīgas osta ir daudzfunkcionāla osta ar mūsdienīgu infrastruktūru, kas ir piemērota visdažādāko veidu kuģu un kravu apkalpošanai, nodrošinot arī kravas autotransporta prāmju servisu. Neskatoties uz ostas atrašanās vietu Rīgas jūras līcī, kas padara kravas prāmju pārvadājumus uz Eiropas ostām attāluma un izmaksu ziņā mazāk konkurētspējīgus, salīdzinot ar ostām tieši Baltijas jūras krastos, šis pārvadājumu veids Rīgas ostā attīstās un ro-ro kravu apjomi pieaug. Regulārus ro-ro pārvadājumus no Rīgas ostas līdz šim nodrošināja Tallink līnijas prāmji, kas veic gan pasažieru, gan kravu pārvadājumus.

108,5 metrus garais un 17 metrus kravas autotransporta prāmis Midas ar kravnesību 5873 GT kuģo zem Somijas karoga. Līnijas operators - Wagenborg Shipping Sweden AB norāda, ka, pieaugot pārvadāto kravu apjomam, prāmis Midas var tikt aizstāts ar lielāku, pieprasījumam atbilstošu prāmi.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas