Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Rīgas osta

Kundziņsalas apkaimē izbūvēta jauna meliorācijas sistēma

25. novembrī ar Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta lēmumu ekspluatācijā nodots Kundziņsalas dzīvojamā rajona nosusināšanas būvobjekts, kas tika īstenots pēc Rīgas brīvostas pārvaldes pasūtījuma. Lai mazinātu applūšanas riskus vienā no apdzīvotākajām apkaimēm Rīgas ostas teritorijā, projekta ietvaros Kundziņsalā izbūvēta jauna meliorācijas sistēma un sūkņu stacija.

Rīgas osta sekmīgi konkurē graudu pārkraušanas segmentā Baltijā

Saskaņā ar operatīvajiem datiem šā gada 9 mēnešos caur Rīgas ostu nosūtīts 15,2 miljonu tonnu dažādu kravu, turklāt 2021. gada septembrī pārkrauts par +8% vairāk kravu nekā šajā periodā pērn. Kopumā visvairāk no tām mežsaimniecības produktu, t.i., 4,6 milj.t (+ 10 % pret 2020. gada septembri), ap 3 milj. tonnu konteineru un ap 2 milj. t labības produktu, kuru apjoms salīdzinot ar 2020. gadu audzis par vairāk nekā 10%.

ASV vēstnieks Džons Kārvails iepazīšanās vizītē apmeklē Rīgas ostu

Šodien, 1. oktobrī, Rīgas ostā iepazīšanās vizītē viesojās ASV vēstnieks Latvijā Džons Kārvails ar savu komandu. Apmeklējuma laikā vēstnieks tikās ar Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju Viesturu Zepu un pārvaldnieku Ansi Zeltiņu, kopīgi pārrunāja dažādus ar ostas attīstību un sadarbību saistītus jautājumus, kā arī iespējamo ASV investoru interesi industriālo zonu attīstībā Rīgas brīvostas teritorijā.

Rīgas ostā sākusies jaunās graudu ražas uzkraušana

Aizvadītajā nedēļā ostas termināļos pārkrauts ap 190 tūkstoši tonnu labības produktu. Lielākā daļa no šī apjoma ir kvieši, kas šobrīd ar Panamax tipa kuģiem jau devušies ceļā uz Dienvidāfriku, Nigēriju, Mozambiku un Alžīriju, tādējādi var uzskatīt, ka jaunā graudu sezona Rīgas ostā ir sākusies.

Noslēgušies Rīgas ostas piestātņu un kuģošanas kanāla padziļināšanas darbi

Šā gada jūlijā noslēgušies Rīgas ostas piestātņu un kuģošanas kanāla padziļināšanas darbi, padziļinot Daugavgrīvas kuģu kanālu līdz grunts atzīmei -16.5m un paplašinot to par vēl 20m. Galvenā kuģošanas kanāla tīrīšanas darbus pēc Rīgas brīvostas pārvaldes pasūtījuma veica atklātā iepirkumu procedūrā izraudzīta beļģu kompānija Jan De Nul N.V., kas ir viens no vadošajiem padziļināšanas darbu veicējiem pasaulē, portālu Diena.lv informēja Rīgas ostā.

Rīgas ostas saimnieciskā darbība norit, netraucējot ūdensputnu ligzdošanu

Rīgas ostā tiek veikta gadskārtējā putnu ligzdošanas vietu apsekošana un ligzdojošo ūdensputnu uzskaite, kas īstenota, lai novērtētu to skaita izmaiņas, kā arī kontrolētu ostas darbības ietekmi uz ūdensputnu ligzdošanas biotopiem. Kā ierasts, ligzdojošo ūdensputnu monitorings tiek veikts sadarbībā ar Latvijas Universitātes Bioloģijas institūta ornitologiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide