Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +12 °C
Smidzinošs lietus
Piektdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

Rīgas ostā projektē un ražo unikālus un pasaulē pieprasītus portālceltņus

A/s RIKON ir Rīgas ostā strādājošs uzņēmums, kura pamatdarbības joma ir portālceltņu projektēšana un izgatavošana. Uzņēmums sekmīgi konkurē ar pasaulē vadošajām Vācijas, Somijas un Ķīnas celtņu būvniecības kompānijām un ir apņēmības pilns tuvākajos gados iekarot un nostiprināt savas pozīcijas Rietumeiropas tirgos.

Līdz šim a/s RIKON produkcijas galvenais noieta tirgus bija Krievija, Gruzija un Ukraina, kur šo valstu ostās uzņēmuma projektētie un ražotie portālceltņi un iekārtas strādā jau ilgus gadus, bet nu uzņēmums sācis būvēt celtņus ostām arī uz Rietumiem no Rīgas un pirmie veiksmīgie projekti jau ir īstenoti. Sadarbojoties ar General Electric Group (ASV) koncerna dāņu meitasuzņēmumu LM Wind Power, tika uzprojektēts un radīts speciāls buka celtnis ar unikālu 70 metru izmēra traversu  vēja ģeneratoru konstrukciju daļu satveršanai un transportēšanai, bet šobrīd Marseļas ostā, kas ir lielākā Francijā un trešā lielākā Vidusjūras reģionā, ir uzstādīts un nodots ekspluatācijā jauns a/s RIKON projektētais un ražotais montāžas portālceltnis, kas piedalīsies kruīzu laineru remontdarbos.

Jāatzīmē, ka a/s RIKON konkurētspēju tirgū veicina resursu novirzīšana jaunu inovatīvu risinājumu testēšanā un izstrādē. Pirms dažiem gadiem uzņēmumā tika radīts mobilā celtņa iekārtas prototips, kas izmantojams Panamax tipa kuģu apkalpošanai, un šobrīd jau saņemts pirmais šāda tipa celtņu pasūtījums.

"Mūsdienu portālceltnis – tā ir sarežģīta tehnoloģiska konstrukcija "ar acīm un smadzenēm". Tās darbu vada un regulē ne vien cilvēks, bet arī IT risinājumi un sarežģītas neskaitāmu sensoru sistēmas, kuras rūpējas par to, lai visi kraušanas darbi ritētu raitāk un drošāk. Mūsu spēja pielāgoties, radīt inovatīvus risinājumus un kvalitatīvs produkts un mūsu konkurētspējīgā priekšrocība," norāda a/s RIKON komercdirektors Mihails Baškankovs.

"Mūsu konkurenti būvē mobilos celtņus, kuri nav atdalāmi no platformas, kas nodrošina to pārvietošanos. Mēs esam izprojektējuši un jau šobrīd ražojam sistēmu, kurā platforma ir atdalāma no paša celtņa. Tādējādi ar vienu platformu var pārvietot vairākus celtņus vienas ostas teritorijā, kā arī izmantot šo platformu ar kravnesību 400t kā atsevišķu papildu instrumentu kravu transportēšanai. Šādu celtņu, cik man zināms, nekur citur pasaulē nav," tā Baškankovs.

Uzņēmuma pārstāvis arī atklāj, ka pasūtījumu nākamajam gadam netūkst, līdz ar to tiek domāts par ražošanas jaudu paplašināšanu un jaunu darbinieku pieņemšanu.

“Esam gandarīti, ka a/s RIKON, kas ar savu darbu jau teju divdesmit gadus spējis noturēt nemainīgi augstu kvalitātes standartu, strādā tieši Rīgas ostas teritorijā," norāda Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš.

"Ceram, ka brīvostas pārvaldes izvēlētais attīstības kurss – stiprināt Rīgas ostu kā industriālo zonu, kur vienkopus, darboties gan augstas pievienotās vērtības uzņēmumiem, gan ražotnēm, – būs kā papildu atbalsts ikvienam uzņēmumam te turpināt augt un attīstīties, kā arī nākotnē ostas klastera ietvarā rast jaunas konkurētspēju veicinošas sinerģijas un stratēģiskos partnerus," atzīmē Zeltiņš.

Pasaulē kopumā ir vien daži uzņēmumi, kas nodarbojas ar šādu celtņu ražošanu. Lielākās ir Vācijā, Somijā, Ķīnā un vēl pāris uzņēmumu, kas tad arī kontrolē visu tirgu. A/s RIKON radīties celtņi spēj darboties un droši veikt savas funkcijas gan arktiskajā, gan tropu klimatā. Celtņiem, kas paredzēti darbam arktiskajos apgabalos, ir jāspēj droši veikt savas funkcijas pat -50 grādu salā, tādēļ to būvniecībai tiek izmantots īpaši izturīgs tērauds un metāla sakausējumi, savukārt konstrukcijām siltākos un mitrākos klimatiskajos apstākļos tiek izmantotas īpašas krāsošanas tehnoloģijas. Katra saražotā detaļa, katra metinātā šuve tiek pakļauta rūpīgai kvalitātes kontrolei un sertifikācijas procedūrai.

A/s RIKON viens no 210 Rīgas ostā strādājošajiem uzņēmumiem. Saskaņā ar Rīgas brīvostas pārvaldes apkopoto informāciju ik gadu ostas uzņēmumi nodokļos samaksā ~ 29 miljonus eiro un nodarbina vairāk kā 4100 darbinieku.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas