Laika ziņas
Šodien
Apmācies

RNP var nākties atlaist vairāk nekā 200 pret Covid-19 nevakcinētu darbinieku

Pašvaldības uzņēmumā Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) var nākties atlaist vairāk nekā 200 pret Covid-19 nevakcinētu darbinieku, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāve Una Grenevica.

RNP informē, ka sasniedzis labus vakcinācijas aptveres rādītājus - 90% darbinieku ir vakcinēti pret Covid-19.

RNP pašlaik rūpīgi analizē iespējas pieņemt darbā tikai vakcinētus darbiniekus, kā arī izskata iespējamās izmaiņas pakalpojuma nodrošināšanas formā, meklējot mehanizētus risinājumus, lai mazinātu darbaspēka trūkuma ietekmi uz pakalpojumu, kas jānodrošina klientiem.

Lai gan darbinieki, kuri nevēlas vakcinēties, ir gandrīz visās amatu grupās, būtiska ietekme būs uzkopšanas pakalpojumam, jo proporcionāli amatu grupām lielākā daļa no atstādinātajiem būs tieši sētnieki.

Papildus negatīvu ietekmi uz pakalpojuma nodrošināšanu radot arī darbinieku slimošana, kā arī karantīnas ievērošana tiem darbiniekiem, kuri bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem.

"Mūsu uzņēmuma prioritāte ir gan mūsu klientu, gan darbinieku drošība un veselība. Kā sociāli atbildīgs uzņēmums, pilnībā atbalstot kopīgo cīņu pret pandēmiju, esam veikuši ļoti plašu komunikāciju, gan apziņojot klientus, gan darbiniekus par iespējām vakcinēties kā darba vietā, tā tuvu dzīves vietai. Diemžēl jau šobrīd ir skaidrs, ka daļa darbinieku nevēlas vakcinēties, tāpēc sasniegt pilnīgu vakcinācijas aptveri darbinieku vidū nebūs iespējams," skaidro uzņēmuma vadītājs Ronalds Neimanis.

Viņš atzīst ka visas darba vietas īsā laikā aizpildīt nebūs iespējams, tāpēc jau šobrīd tiek meklēti alternatīvi risinājumi ar augstāku tehnikas izmantošanas īpatsvaru, piemēram, teritoriju uzkopšanā.

Lai nodrošinātu sniegtā pakalpojuma nepārtrauktību, ko būtiski ietekmē gan saslimšanas ar Covid-19 darbinieku vidū, gan nepietiekama vakcinācijas aptvere, uzņēmumā ieviesti ļoti stingri epidemioloģiskās drošības pasākumi kā arī veikta darbu pārstrukturizācija. 

Šobrīd augstā vīrusa izplatība var būtiski ietekmēt tādu vitāli nepieciešamu pakalpojumu sniegšanu, kā jebkādu avārijas darbu veikšanu mājokļos, uzkopšanas darbu izpildi koplietošanas telpās, karstā un aukstā ūdens komunikāciju apkopi kā arī problēmu gadījumā - apkures sistēmu apsekošanu.

Ņemot vērā situāciju, uzņēmums prognozē, ka atbrīvosies ap 250 darba vietu, kuras tik ātri nebūs iespējams aizpildīt. Galvenokārt, vakances būšot pieejamas amatu grupās - sētnieki un uzkopšanas meistari, bet atstādināti un nākotnē darbu zaudēs arī darbinieki administrācijā un citās amatu grupās.

LETA jau ziņoja, ka RNP pērn strādāja ar 4,6 miljoni eiro zaudējumiem. Arī uzņēmuma apgrozījums samazinājās par 13% un bija 55,6 miljoni eiro.

Kā RNP apgrozījuma samazinājums par 8,4 miljoniem eiro esot saistīts ar ieņēmumu no plānoto dzīvojamo māju remonta darbu veikšanas samazinājuma.

Savukārt zaudējumu apjoma pieaugumu ietekmēja uzkrājumu metodikas pārskatīšana šaubīgajiem debitoriem, pamatā palielinot uzkrājumus ilgstoši kavēto parādu kategorijās.

Top komentāri

Par sētniekiem es nebrīnos
P
Bet, ja vakances parādās arī augstākos amatos, tad labi vien ir, ka iepriekšējie būs prom.
Cik bargi
C
Visbīstamākais laikam ir sētnieks ar slotu, kurš ārā slauka ietvi un vāc nokritušās lapas? Ir gan cerība, ka valdes priekšsēdētājs ir loģisks, un mazliet tomēr šķiros bīstamos no mazāk bīstamiem.
....
.
Līdz ar to arī vairāk nekā 200 potenciālu tiesvedību..
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas