Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Strancis pēc iznākšanas no cietuma algots kā konsultants Rīgas domē

Par kukuļņemšanu notiesātais bijušais Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktors Pēteris Strancis pēc iznākšanas no cietuma algots par konsultantu Rīgas domes Īpašuma departamentā, piektdien vēstījas Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma.

Stranci sniegt konsultācijas par Mežaparka Lielās estrādes būvprojektu savulaik personīgi aicinājis tagadējais Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR). Ētikas pārkāpumus, algojot korupcijā iesaistīto Stranci, Burovs nesaskata.

Latvijas Televīzijai zināms, ka Strancis Rīgas domē atgriezies kā konsultants tagadējā mēra Burova vadītajā Īpašuma departamentā. Stranča uzdevums bijis sniegt konsultācijas par Mežaparka Lielās estrādes būvprojektu. Viņu darbam personīgi uzrunājis tieši Burovs.

Rīgas mērs skaidroja, ka Stranci pieaicinājis tāpēc, ka Mežaparka Lielās estrādes pārbūves projekts bija Pilsētas attīstības departamenta paspārnē, kad departamenta vadītājs bija Strancis.

"Ņemot vērā, ka Īpašuma departamentam kā pasūtītājam šis projekts absolūti nebija zināms, es palūdzu Pēteri Stranci un Jāni Dripi piedalīties un palīdzēt pasūtītājam vadīt šo projektu. (..) Domāju, ka visi zina Pēteri Stranci kā profesionālu cilvēku, un viņš patiešām mums daudz palīdzēja," stāstīja Burovs.

Kopumā Strancis par konsultācijām Īpašuma departamentam 2017. un 2018. gadā saņēma 11 900 eiro. Stranča līgums ar departamentu noslēdzās pērnā gada maijā. Nekādas ētiskas problēmas, algojot par kukuļņemšanu notiesātu bijušo Rīgas domes amatpersonu, Burovs nesaskata.

"Es uzskatu, ka tas ir ētiski, es uzskatu, ka tas ir lietderīgi, un es uzskatu, ka tas pareizi. (..) Es neesmu no tiem cilvēkiem, kas uzskata - ja cilvēks saņem sodu un dažus gadus pavada cietumā, viņš ir norakstīts pavisam," uzsvēra Burovs.

Rīgas domes konsultantu sarakstus pašlaik pēta Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija. Tās vadītājs Kaspars Ģirģens (KPV LV) konkrētus vārdus neminēja, taču norādīja, ka radušies vairāki jautājumi.

"Jautāsim Rīgas domei to, kādu funkciju pildīja konsultants, konsultējot par Mežaparku, zinot, ka šī persona bijusi četrus gadus apcietinājumā," norādīja deputāts.

Strancis pats e-pastā skaidroja, ka galvaspilsētas attīstības jautājumi viņam kā arhitektam un plānotājam nav vienaldzīgi. "Esmu jau devis, manuprāt, neadekvāti lielu norēķinu par vairāk nekā desmit gadus seniem notikumiem, kurus joprojām mēģina aktualizēt," pauda Strancis, piebilstot, ka ar citām Rīgas domes struktūrvienībām viņam neesot sadarbība par atlīdzību.

Kā ziņots, tiesa atzina par pierādītu, ka Strancis, vēl būdams Pilsētas attīstības departamenta direktora vietnieks, kopā ar departamenta direktoru Vilni Štramu pieprasījis kukuli no nekustamo īpašumu attīstītājas Ināras Vilkastes viena miljona eiro apmērā, lai viņas īpašumā Rīgā atļautu būvēt augstceltni, ko abas domes amatpersonas arī nokārtoja. Lietā bija arī citas kukuļošanas epizodes.

2015.gadā, iznākot no cietuma pēc četru gadu atrašanās nebrīvē, Strancis medijiem atzina: "Būtu neglīti, ja es atgrieztos darbā Rīgas domē."

Top komentāri

наша Рига
н
Nacionālie kadri darbam Rīgas domē tiks meklēti cietumā. Viņiem ir atbilstoša pieredze, vajadzīgās iemaņas un nepieciešamā profesionalitāte.
citu vidū
c
Vai biedram Strancim šo vietu izgādāja compadre Ameriks dziļā pateicībā par vainas uzņemšanos?
Tālis
T
Bija jānodrošina darbs, jo "pelnīja"naudiņu arī citiem t.sk. "B".
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Mūžībā devies Rīgas domes kaķis Muris(16)

Mūžībā devies viens no Rīgas domes kaķiem - Muris, sociālajā vietnē Facebook paziņojis bijušais Rīgas mērs un pašreizējais Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs (Saskaņa).

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas