Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +3 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 20. februāris
Smuidra, Vitauts, Smuidris

Strautiņai-Ušakovai Rīgas ūdenī bija jāstrādā 100 stundas mēnesī

Rīgas mēra biroja vadītāja Iveta Strautiņa-Ušakova pirms vairākiem gadiem bija noslēgusi līgumu ar pašvaldības uzņēmumu Rīgas ūdens un tā ietvaros viņai bija jānodrošina 100 konsultāciju stundas mēnesī, ziņo LTV raidījums de facto.

Rīgas mēra biroja vadītāja Iveta Strautiņa-Ušakova par konsultanti pašvaldības uzņēmumā Rīgas Ūdens strādāja astoņus gadus – no 2010. gada beigām un līdz pat 2018. gada beigām. De facto rīcībā nonākusi informācija liecina – vismaz 2014.gadā Strautiņas-Ušakovas līgums paredzēja 1,5 tūkstoti eiro lielu atlīdzību un to, ka Strautiņai-Ušakovai uzņēmumam bija jānodrošina 100 konsultāciju stundas mēnesī. LTV norāda, ka paralēli Strautiņa-Ušakova uz pilnu slodzi bija nodarbināta domē – kā Rīgas mēra biroja vadītāja, arī domes deputāti neapšauba – uz pusslodzi Strautiņa-Ušakova nav strādājusi.

Rīgas ūdens valdes priekšsēdētāja Dagnija Kalniņa interviju Latvijas Televīzijai atteica, bet Iveta Strautiņa-Ušakova uz LTV jautājumiem atbildēt nevēlējās, paskaidrojot, ka atrodas atvaļinājumā.

Rīgas ūdens Sabiedrisko attiecību un komunikācijas daļas vadītājs Arturs Mucenieks rakstiski norādīja: “2014. gada konsultāciju līgums ar Ivetu Strautiņu paredzēja informēt pasūtītāju par izstrādātajiem normatīvo aktu projektiem, kā arī Rīgas domes pieņemtajiem vai projekta stadijā esošajiem normatīvajiem aktiem, kas skar SIA Rīgas ūdens darbību. Vēršam Jūsu uzmanību, ka konsultāciju līgumā paredzēto pakalpojumu sniegšana ir saistīta ar liela apjoma juridiskās dokumentācijas izvērtēšanu, kā arī priekšlikumu, komentāru un viedokļu sagatavošanu”.

Laikā, kad Strautiņa-Ušakova bija Rīgas ūdens konsultante, šī uzņēmuma kapitāldaļu turētāja pārstāvis bija bijušais vicemērs Andris Ameriks (GKR). Viņš apgalvo, ka par Strautiņs līguma detaļām nebija informēts. “Nevienā no uzņēmumiem, kur es biju kapitāldaļu turētājs, nav tā, ka es kādu būtu mēģinājis iekārtot darbā”, intervijā LTV pauda Ameriks.

Tagadējais Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs (GKR) nemēģināja noskaidrot – vai Strautiņas algošana Rīgas ūdenī bijusi pamatota. Uz jautājumu par to, vai Strautiņa-Ušakova varēja tik daudzas stundas veltīt konsultācijām, Burovs atbildēja: “24 stundas diennaktī strādā ne tikai veikali, ne tikai spēļu zāles, varbūt cilvēki arī strādā 24 stundas”.

Top komentāri

ha
h
Ciniska nekaunība, nesodāmības un visatļautības sajūta. Ne jau viņa tur strādājusi, papīrs (līgums) pacieš visu. Nožēlojami, ja valsts netiek galā ar šādām "konsultantēm". Interesanti, cik Rīgas ūdenī vēl tādiu fiktīvu darbinieku ir? Tāpēc jau tarifi jāceļ.
...un iepūtiet...
.
bet,šltā Iveta nepaglābs nllu .....!
bet
b
viss tas latviijciem nav traucējis vēlēt par Nesaskaņu.....
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

54 nāves - viena cilvēka atbildība(16)

Tā dēvētajā Zolitūdes Maxima traģēdijā ir tikai viens vainīgais – būvinženieris Ivars Sergets. Tā atzinusi Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa, kas otrdien lietā nolasīja spriedumu, attaisnojot astoņus...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas