Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +17 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 24. jūlijs
Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Kristīna

Vecāķu un Vakarbuļļu pludmalēs paceļ Zilos karogus

Piektdien divās Rīgas pludmalēs - Vecāķos un Vakarbuļļos, pacelts Zilais karogs, kas apliecina šo peldvietu atbilstību starptautiskiem vides kvalitātes standartiem, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas pārvalde.

Vakarbuļļu pludmalē karogs šosezon pacelts 16.reizi, bet Vecāķu pludmalē - 6.reizi, kas norādot uz nemainīgi šo peldvietu kvalitāti. 

Zilā karoga iegūšanai peldvietām jāatbilst kopā 29 ūdens kvalitātes, pludmales servisa un apsaimniekošanas, drošības, vides informācijas un izglītības kritērijiem. Ieviešot Zilā karoga kritērijus, peldvietas tiek apsaimniekotas, ņemot vērā vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības faktorus un pievēršot lielu uzmanību vides kvalitātes uzturēšanai un bioloģiskās daudzveidības aizsargāšanai, tādējādi garantējot drošu atpūtu tīrā vidē.

Zilā karoga pacelšana Rīgas pašvaldībā notika sadarbībā ar Eiropas Savienības Vides un klimata pasākumu programmu "LIFE", kuras gaitā Vecāķu, Daugavgrīvas pludmalēs un vēl astoņās vietās citur Latvijā tiek uzstādīti informatīvi lielformāta stendi.

Tie tiek uzstādīti, lai pievērstu uzmanību piekrastes piegružojuma tēmai, pludmales sezonā aicinot iedzīvotājus un pludmales viesus būt atbildīgiem, izvēlēties ilgtspējīgas alternatīvas pārtikas produktu iepakojumam, kuru ņem līdzi uz pludmali, aiz sevis radušos atkritumus savākt un aiznest līdzi vai nogādāt tuvākajā atkritumu urnā, pievērst uzmanību atstāto atkritumu sadalīšanās laikam un to ietekmei uz piekrastes ekosistēmu. 

Lielformāta informatīvie stendi tiek uzstādīti 10 vietās Baltijas jūras piekrastē Latvijā. Atklājot stendu Vecāķos, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomniece dabas aizsardzības un pašvaldību jautājumos Inga Priede uzsvēra katra peldvietas apmeklētāja individuālo atbildību par vidi, rūpējoties par to, lai Latvijas piekraste būtu tīra un sakopta.

Šogad Rīgas peldvietās veikti uzlabojumi, lai atpūta pie ūdens rīdziniekiem kļūtu ērtāka un patīkamāka. Ķīpsalas, Vakarbuļļu un Daugavgrīvas peldvietās izvietotas jaunas pārģērbšanās kabīnes personām ar funkcionāliem traucējumiem. 

Vakarbuļļu peldvietā, uzlabojot vides pieejamību, uzstādīta jauna pastaigu laipa ar divām atpūtas terasēm, aprīkotām ar sauļošanās zviļņiem un papildus atpūtas soliem. Ķīpsalas peldvietā, uzlabojot vides pieejamību, uzstādīta jauna pastaigu laipa ar vienu atpūtas terasi, aprīkotu ar četriem sauļošanās zviļņiem un četriem atpūtas soliem.

Kleistu ielas aktīvās atpūtas zona pie Hapaka grāvja un Buļļupes aktīvā atpūtas zonā pie Birzes ielas uzstādītas kopā četras jaunas pārģērbšanās kabīnes, atjaunoti soliņi un uzstādīti divi jauni atpūtas soliņi. Daugavgrīvas peldvietā izvietoti pieci divpusējie soli, kas izgatavoti biedrības "Latvijas pašvaldības savienība" atbalstītā Latvijas vides aizsardzības fonda projekta "Piekrastes apsaimniekošanas praktisko aktivitāšu realizēšana" gaitā. 

Šogad vēl plānots izgatavot un uzstādīt sešus divpusējos pludmales solus Vecāķu peldvietā.

Tāpat 2022.gada nogalē pabeigti labiekārtošanas darbi divās atpūtas zonās pie Daugavas Dārziņu apkaimē - Jāņogu ielā 48 un Zirņu salā. Īstenojot līdzdalības budžeta projektu ideju konkursā iesniegto Dārziņu apkaimes iedzīvotāju ieceri, ierīkoti atpūtas soliņi, sauļošanās zviļņi, pārģērbšanās kabīnes, skatu terase, ugunskura vieta. 

Zirņu salā ierīkota nobrauktuve līdz atpūtas zonai ar margām, kas nodrošina vides pieejamību atpūtas zonā. Līdz jūlija beigām paredzēts pabeigt arī Vecāķu pastaigu laipas izbūvi, kas taps Vecāķu biedrības iesniegtā līdzdalības budžeta projekta rezultātā.

Rīgā kopā ir astoņas oficiālās peldvietas - Daugavgrīvā, Vakarbuļļos, Vecāķos, Rumbulā, Bābelīša ezerā, Ķīpsalā, kā arī Lucavsalā un Lucavsalas līcī. Visās oficiālajās peldvietās, kā arī atpūtas zonā pie Kīšezera par peldētāju drošību rūpējas Rīgas pašvaldības policijas glābēji. Vecāķos, kas, stiepjoties 800 metru garumā gar jūru, ir lielākā Rīgas peldvieta, drošību jau otro gadu uzrauga, izmantojot dronu.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas