Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +20 °C
Skaidrs
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda
Plānā skaidrots, ka finanšu ieguldījumi tiek plānoti tā, lai ilgtermiņā pārvades iekārtas tik strauji nenovecotu

10 gadu laikā Augstsprieguma tīkls elektroenerģijas sistēmas attīstībai plāno tērēt 216 miljonus

Sistēmas pārvades operators Augstsprieguma tīkls (AST) no 2020. līdz 2029.gadam plāno apakšstaciju pārbūvē, autotransformatoru un transformatoru nomaiņā, kabeļu un gaisvadu līniju, kā arī vadu un balstu nomaiņā ieguldīt 216,05 miljonus eiro, teikts AST elektroenerģijas pārvades sistēmas attīstības plānā 2020-2029, kas iesniegts Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

AST elektroenerģijas pārvades sistēmas attīstības desmit gadu plānu SPRK iesniedza 27.jūnijā.

Lai kavētu pārvades tīkla novecošanās tendences, tādejādi nodrošinot pārvades sistēmas stabilu darbību, tai pieslēgto lietotāju nepārtrauktu elektroapgādi ar elektroenerģiju pieprasītā apjomā, pārvades sistēmas operators paredz 110 kilovatu (kV) apakšstaciju un sadales punktu, 110kV elektropārvades līniju pārbūvi, kā arī 110 kV transformatoru nomaiņu un citus projektus, kas vērsti uz elektroenerģijas pārvades sistēmas darbspēju uzturēšanu.

Lai varētu izpildīt iepriekš minēto, elektroenerģijas pārvades sistēmas attīstības plānā ir paredzēts pārbūvēt 33 apakšstacijas, no kurām viena ir 330 kV un 32 ir 110 kV apakšstacijas.

Tāpat plānots veikt četru autotransformatoru nomaiņu, 68 transformatoru nomaiņu, 761 - 330kV balstu nomaiņu, 64 kilometru 330 kV elektropārvades līnijas zibens aizsardzības ekrāntroses nomaiņu. Tāpat iecerēts nomainīts 2245 110 kV balstus un 161,7 kilometrus 110 kV vadus.

Attīstības plānā skaidrots, ka pirms gala lēmuma par ieguldījumiem infrastruktūras projektos pieņemšanas, AST veiks attiecīgas darbības, lai pārliecinātos par projekta aktualitāti no infrastruktūras pasūtītāja puses, ar mērķi nepieļaut tādas infrastruktūras izbūvi, kuras noslodze faktiski netiks nodrošināta.

Apakšstaciju pārbūvē desmit gados plānots investēt 78,28 miljonus eiro, autotransformatoru un transformatoru nomaiņā 31,77 miljonus eiro, bet kabeļu līnijās 2,77 miljonus eiro. Savukārt gaisvadu līniju nomaiņā AST iecerējis investēt 75,29 miljonus eiro un pārējiem pasākumiem paredzēts tērēt 27,94 miljonus eiro.

SPRK 16.jūlijā, plkst.10 rīko uzklausīšana sanāksmi par AST iesniegto elektroenerģijas pārvades sistēmas attīstības desmit gadu plānu. Sanāksme notiks regulatora telpās Rīgā, Ūnijas ielā 45.

AST ir neatkarīgs Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operators, kas nodrošina elektroenerģijas pārvades tīkla darbības un Latvijas elektroenerģijas sistēmas elektroapgādes drošumu, sniedz pārvades sistēmas pakalpojumus, balstoties uz publicētiem pārvades pakalpojuma tarifiem, veic pārvades sistēmas operatīvo vadību un nodrošina drošu, stabilu, elektroenerģijas pārvadi pārvades sistēmā. AST pieder valstij.

Top komentāri

Kapusta Seriks
K
Par cik % celsies elektrības gala cena. Valsts protams neiebildīs, jo ieplūdīs savs % no PVN. OIK afēras zagļiem jau miljardos iet maksa, bet varenā Latvija slauc savus iedzīvotājus,savu tautu.
Tekla
T
Kapec, visu laiku melo, bet neko nedara Latvija, lai elektribas parvades kabelus iegulditu zeme un atteiktos no stabu sistemas? Resnais zaglis vepris Zigurs tacu solija, ka lidz 2020 gadam Latvijas laukos neredzesot nevienu stabu.
Latvenergo
L
"...Latvenergo vēlas attīstīt arī mājsaimniecību pusē kompetenci, kurā, piedāvājot infrastruktūru, cilvēki straujāk sāks mainīt mobilitātes paradumus." - ģeniāla frāze :D
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas