Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Maxima Latvija no tirdzniecības izņem atsevišķu gaļas produkciju

Saņemot informāciju no Lietuvas veikalu tīkla Maxima saistībā ar aizdomām par viena piegādātāja produkcijas kvalitāti, mazumtirgotājs Maxima Latvija no tirdzniecības izņēmis atsevišķu gaļas produkciju, aģentūru LETA informēja uzņēmuma komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule.

"Piektdienas pēcpusdienā mēs saņēmām informāciju no Lietuvas veikalu tīkla Maxima, ka pilnībā apturēta tirdzniecība ar svaigu gaļu un no tās gatavotiem marinētiem pusfabrikātiem. Rīkojoties preventīvi, uz pārbaudēm esam nosūtījuši ne tikai Lietuvas ražotāja produkciju, bet arī Latvijas ražotāju liellopa un visas gaļas, kā arī cūkgaļas paraugus," skaidroja Dupate-Ugule.

Tāpat viņa norādīja, ka produkcijas pārbaudes tiek veiktas regulāri - vismaz vienu reizi mēnesī, pārbaudot gan svaigu gaļu, gan arī kūpinājumus, lai pārliecinātos, ka visi produkti atbilst kvalitātes standartiem.

"Turklāt katrai partijai nāk līdzi arī sertifikāts, kas apliecina, ka gaļa atbilst kvalitātes standartiem. Mums ir ļoti skrupuloza sistēma, lai pārliecinātos, ka klients saņem augstas kvalitātes produkciju. Tomēr, ja rodas kādas papildu problēmas, mēs sūtām produkciju uz pārbaudēm," sacīja uzņēmuma pārstāve.

Viņa norādīja, ka pārbaužu rezultāti būs zināmi nākamās nedēļas otrdienā, 11.februārī, kas palīdzēs noskaidrot, kur ir problēma, jo pašreiz nav zināms tās cēlonis. "Patlaban mēs nezinām, vai tā ir kāda Lietuvas ceha problēma, vai problēma ir ar partiju. Kad būs saņemti pārbaužu rezultāti, mēs uzzināsim, vai problēmas ir arī ar mums nosūtīto partiju," teica Maxima Latvija pārstāve.

Dupate-Ugule uzsvēra, ka produkcija, kas tiek pārbaudīta, veikalos nebūs pieejama, kamēr nebūs saņemti pārbaužu rezultāti.

Kā ziņots, Lietuvas veikalu tīkls Maxima no piektdienas pēcpusdienas pilnībā apturējis tirdzniecību ar svaigu gaļu un no tās gatavotiem marinētiem pusfabrikātiem.

Maxima sabiedrisko attiecību un korporatīvo jautājumu nodaļas vadītāja Ernesta Dapkiene sacījusi, ka šāds lēmums pieņemts saistībā ar aizdomām par viena piegādātāja produkcijas kvalitāti.

Par situāciju informēts Lietuvas Pārtikas un veterinārijas dienests, un šobrīd tiek veiktas analīzes, kuru rezultāti gaidāmi nākamnedēļ, raksta Lietuvas biznesa ziņu avīze Verslo žinios.

Dapkiene nav nosaukusi konkrētu piegādātāju un nav arī sīkāk skaidrojusi, par kādām aizdomām ir runa.

Maxima preses sekretāre Rima Aukštuolīte Lietuvas sabiedriskās raidorganizācijas ziņu portālam Lrt.lt apliecinājusi, ka lēmums attiecināts uz pilnīgi visiem tīkla veikaliem.

"Mūsu veikalos tiek veiktas regulāras paškontroles analīzes. Konstatējām, ka gaļa, iespējams, ir nekvalitatīva, un veicām attiecīgus pasākumus. (..) Nevaram izņemt tikai kādu vienu produktu. Lai garantētu maksimālu kvalitāti, izņēmām visu. Pašlaik kopjamies un dezinficējamies," viņa piebildusi.

Dapkiene atvainojusies klientiem par sagādātajām neērtībām un izteikusi cerību, ka situāciju izdosies atrisināt pēc iespējas drīzāk.

Kā atzinusi Aukštuolīte, šobrīd vēl nevar pateikt, kādus zaudējumus lēmums pārtraukt gaļas tirdzniecību nesis veikalu tīklam.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

VID ierēdnim Mārim Knokam piedāvāts darbs VARAM(5)

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas izmeklētājam Mārim Knokam piedāvāts darbs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM), aģentūrai LETA apstiprināja Knoks.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas