Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mobilly: Čeku loterijas uzvarētāju saraksts priekšlaicīgi publicēts tehniskas kļūmes dēļ

Čeku loterijas uzvarētāju publiskošana divas dienas pirms izlozes notikusi tehniskas kļūmes dēļ, portālu Diena.lv informēja Mobilly.

Piektdien, 9.augustā, čeku loterijas uzvarētāji uz brīdi tika publicēti čeku loterijas mājas lapā, lai gan pirmā mēneša izlozes uzvarētāji bija jāpublisko 11.augustā TV3 raidījumā Superbingo.

"Čeku loterijas izloze tieši tā, kā tas rakstīts nolikumā, notika trīs dienas pirms rezultātu publicēšanas. To veic, izmantojot nejaušo skaitļu ģenerēšanas principu. Izloze norisinājās bez aizķeršanās, visi laimētāji tika noskaidroti, bet tā vietā, lai "pagaidītu" noteiktās pāris dienas, uzvarētāju saraksts negaidīti parādījās čeku loterijas mājas lapā, kur to pamanīja acīgākie loterijas norišu sekotāji. Problēma tika nekavējoties novērsta un kļūda atklāta. Čeku loterijas tehniskais risinājums ir veidots tā, lai pilnībā izslēgtu cilvēciskā faktora klātbūtni. Tā ir automātiska sistēma, kurā izlozes procesu ietekmēt nav iespējams. Tieši šī iemesla dēļ kļūdu, kas bija ieviesusies sistēmas algoritmā, nebija iespējams noķert pirms tā kļuva publiski pamanāma," norāda uzņēmums. 

"Kopumā mēs esam ļoti apmierināti ar to, kā mūsu sistēma izturēja šo pirmo mēnesi. Tomēr šī bija pirmā izloze un neiztika arī bez starpgadījumiem. Šī gada 9. augustā tika veikta procedūra, kurā sistēmas algoritms nepareizi noteica, vai konkrētās dienas datums un laiks ir pirms vai pēc aprēķināta rezultātu publicēšanas datuma, tāpēc piektdien no rīta uz īsu mirkli tīmekļa vietnē cekuloterija.lv parādījās visi loterijas rezultāti. Mēs esam veikuši visas nepieciešamās darbības, lai šāda situācija neatkārtotos un turpinām monitorēt un uzlabot sistēmas darbību. Atvainojamies visiem, kam šis starpgadījums izraisīja negatīvas emocijas. Uzsveram, ka izloze notika atbilstoši tehniskajai specifikācijai, kad uzvarētājus nosaka katra mēneša otrās nedēļas ceturtdienā. Savukārt informācija par mēneša izlozē laimējušiem čekiem tiek publiskota katra mēneša otrajā svētdienā. Varam apliecināt, ka viss izlozes process notiek ievērojot visaugstākos drošības un godīguma standartus," skaidro Mobilly izpilddirektors Ģirts Slaviņš.

Arī Valsts ieņēmumu dienests (VID) atzīst, ka Čeku loterijas likums nav pārkāpts, tomēr Mobilly atbildība, kļūdas dēļ uz brīdi publiskojot laimētāju datus agrāk, nekā iecerēts, tiks vērtēta. Loterijas dalībniekus un balvu ieguvējus pārpratums nekādā veidā neietekmē. Izlozes process ir pilnībā automatizēts, un visi laimētāji saņems balvas tieši tā kā tas ir paredzēts. 

Šī gada 12. augusta rītā VID EDS sistēmā jau bija saņemti ap 20 iesniegumi no laimējušo čeku īpašniekiem.

Čeku loterijas tehnisko organizēšanu un īstenošanu uz abpusēja līguma pamata nodrošina Mobilly, attiecīgi nodrošinot uzvarētāju noteikšanas procedūru un datu par uzvarētājiem publicēšanu.

Čeku loterijas uzvarētājus ar nejaušo skaitļu ģenerēšanas sistēmas palīdzību nosaka katra mēneša otrās nedēļas ceturtdienā. Savukārt informācija par attiecīgā mēneša izlozē laimējušiem čekiem tiek publiskota katra mēneša otrajā svētdienā – TV3 SuperBingo raidījuma laikā, kā arī pēc tam tie tiek publiskoti tīmekļa vietnēs www.cekuloterija.lv un www.latloto.lv. Visi laimētāji informāciju saņem arī īsziņā uz mobilā tālruņa numuru, kuru norādījuši čeka reģistrācijas brīdī.

Top komentāri

VVZ
V
Kārtējā krāpšana, kas izlīda kā īlens no maisa.
lohatrons
l
VID laikam uzskata ka parastiem cilvēkiem smadzeņu vairs nav :D
.
.
Ja paredzēts, ka izlozei saskaņā ar nolikumu jānotiek 11.datumā, bet faktiski tā notiek stipri agrāk, bet 11.datumā tiek uzrādīti tie paši vinnētāji, tad tā nav kļūda, bet gan krāpšana. Pie tam bezkaunīga un klaja krāpšana, daudz neslēpjoties. Tauta tiek uzskatīta par aunu baru.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas