Laika ziņas
Šodien
Migla
Svētdiena, 5. aprīlis
Vidaga, Aivija, Vija

Čeku loterija

Loterijai būs papildu finansējums

Pagaidām Valsts ieņēmumu dienests (VID) nesniedz komentārus par to, cik un vai no čeku loterijā iesniegtajiem čekiem ir tādi, kas izrādījušies fiktīvi, kā arī – vai uzņēmumu darbībā, kas piedalījušies loterijā, ir konstatēts kas aizdomīgs. VID pārstāve Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa Dienai norāda, ka vispirms dienestam ir jāveic padziļināta analīze, lai noskaidrotu, vai ir kādi finansiāla rakstura pārkāpumi uzņēmumu darbībā vai arī kāds no čekiem ir neīsts. "Informācija varētu tikt apkopota ne ātrāk kā pēc pusgada," piebilst Augstkalne-Jaunbērziņa. No nākamā gada budžeta Finanšu ministrija (FM) plāno papildu finansējumu piešķirt vairākiem FM prioritārajiem pasākumiem, tostarp stiprināt Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) un Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas darbību un pilnveidot pasākumu Čeku loterija – ēnu ekonomikas mazināšana riskantajās nozarēs.

Pirmās Čeku loterijas balvas izlozēs 11.augustā

Jau 11.augustā notiks pirmā Čeku loterijas izloze. Tās laikā tiks noskaidrots gan tas, kuri Čeku loterijas dalībnieki būs laimējuši naudas balvas, gan arī Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku sarūpētās papildu balvas, informē Valsts Ieņēmumu dienestā.

Laimes spēle valsts labumam

No 1. jūlija arī Latvijā ieviesta Čeku loterija, tā mudinot iedzīvotājus iesaistīties ēnu ekonomikas apkarošanā. Šķiet, ka tā ir jauna ideja? Nebūt ne – loterija jau izsenis bijis veids, kā iesaistīt sabiedrību dažādu valsts problēmu risināšanā.

Burkāns nodokļu maksātājiem

"Čeku loterijām ir daudz dažādu variāciju, katrā valstī ir kaut kādas atšķirīgas nianses, akcenti. Atšķiras arī, piemēram, loterijas balvas. Bet skaidrs, ka mazumtirdzniecības tīkls ir tādā veidā, manuprāt, ļoti efektīvi paliekams zem valsts lupas," par Latvijā nupat ieviesto čeku loteriju Romānam Meļņikam stāsta eksperts, zvērinātu advokātu, biroja Sorainen partneris Jānis Taukačs.

Čeku loterijas pirmajā dienā - vairāk nekā 23 000 reģistrēti čeki

Čeku loterijā līdz otrdienas plkst. 10 jau ir reģistrēti 23 000 čeki, biļetes vai kvītis, aģentūra LETA noskaidroja Valsts ieņēmumu dienestā (VID). Dienestā norādīja, ka loterijai pieteiktie darījumu apliecinošie dokumenti tiks pārbaudīti parastajā kārtībā, pagaidām gan neviens loterijai iesniegtais dokuments vēl nav pārbaudīts.

VID: Līdz ar čeku loteriju sācies jauns posms Latvijas tautsaimniecībā

Ar Čeku loterijas startu šī gada 1.jūlijā sācies jauns posms Latvijas tautsaimniecībā un nodokļu nomaksas vēsturē, Čeku loterijas atklāšanas pasākumā norādīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme. Čeku loterija no šodienas, 2019. gada 1.jūlija, ikvienam Latvijas iedzīvotājam ļaus piedalīties vērtīgu balvu izlozē un vienlaikus kalpos par instrumentu godīgas nodokļu nomaksas prakses veicināšanai.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide