Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Papardes zieds četru mēnešu laikā sniedzis palīdzību 50 prostitūcijā iesaistītām sievietēm

Biedrība Papardes zieds četru mēnešu laikā kopš projekta uzsākšanas sniegusi konsultācijas un atbalstu dažādos jautājumos, kā arī ārsta pakalpojumus 50 prostitūcijā iesaistītām sievietēm, aģentūru LETA informēja projekta vadītāja Beāta Bundule.

Kopš 2015.gada 1.septembra, kad biedrība sāka realizēt Sabiedrības integrācijas fonda atbalstītu projektu Sociālās nevienlīdzības un infekciju izplatības mazināšana prostitūcijā iesaistītām sievietēm Rīgā, uzrunātas 50 sievietes, kurām sniegtas gandrīz 100 sociālo darbinieku konsultācijas. Sešas no viņām apmeklējušas ginekologu, bet četras - venerologu. Savukārt 16 sievietēm konsultācijas sniegtas testpunktā, turpat arī piedāvājot veikt eksprestestus uz dažādām seksuāli transmisīvajām infekcijām.

Projekta ieviesēji secinājuši, ka projekta mērķa grupām sievietēm piekļūt kļuvis sarežģītāk vairāku savstarpēji saistītu apstākļu dēļ, kas kopumā negatīvi ietekmē profilakses pakalpojumu sniegšanas iespējas. Tiek strādāts pie jaunām metodēm mērķa grupas sasniegšanai, norādīja Bundule.

25.februārī tiek plānota projekta noslēguma konference, kurā pulcēsies Rīgas pilsētas sociālie darbinieki, kuri tiks iepazīstināti ar projekta darba pieredzi un rezultātiem, kā arī apspriestu turpmākas sadarbības iespējas ar Rīgas pašvaldību.

Paralēli notiekot arī interešu aizstāvības darbs, rosinot izmaiņas politikas plānošanas dokumentos, kā arī bijušas tikšanās ar Labklājības un Veselības ministrijām jautājuma aktualizēšanai.

Jau ziņots, ka Papardes zieds divu mēnešu laikā sniedzis konsultācijas un atbalstu dažādos jautājumos, kā arī ārsta pakalpojumus aptuveni 30 prostitūcijā iesaistītām sievietēm.

Kā ziņots, ka pērnā gada septembra beigās Papardes zieds sāka projektu, kura laikā līdz 60 prostitūcijā iesaistītām sievietēm plānots sniegt konsultācijas un atbalstu dažādos jautājumos, kā arī piedāvāt ārsta pakalpojumus.

Projekta īstenošanai piešķirtais līdzfinansējums ir 19 841 eiro.

Tā laikā katrai sievietei tiks nodrošināta individuāla pieeja, informējot, sniedzot konsultācijas, atbalstu un piedāvājot ārsta pakalpojumus. Projekta laikā plānots palīdzēt līdz 60 sievietēm, kā arī veicināt riskam pakļauto sieviešu iesaisti sociālās palīdzības un veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanā.

Projekts norisināsies Rīgā, Deglava ielas apkārtnē.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas