Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Prostitūcija

Par sutenerismu aiztur kādas Rīgas pirts administratori

Valsts policijas Cilvēku tirdzniecības un sutenerisma apkarošanas nodaļas amatpersonas aizvadītajā nedēļā naktī uz piektdienu aizdomās par sutenerismu aizturēja kādas Rīgas pirts administratori, portāls Diena.lv uzzināja policijā. Likumsargiem ir pierādījumi, ka sieviete nelegālo darbību praktizējusi ilgstoši.

Joprojām bez kopsaucēja

Valsts līmenī joprojām nav izlemts, vai un cik lielā mērā vēl papildus vajadzētu ierobežot prostitūciju. Iekšlietu ministrijā (IeM) izveidotā darba grupa jau vairākus gadus cenšas nonākt pie vienota kopsaucēja, kā to vislabāk izdarīt, bet rezultāta pagaidām vēl nav.

Policisti kontrolpirkumos pērk arī seksu

Kamēr top grozījumi likumos, paredzot sodīt intīmpakalpojumu pircēju un aizliegt savu ķermeni pārdot prostitūtām, kas jaunākas par 25 gadiem, eksperti diskutē arī par metodēm, ar kādām likumsargi kontrolē šo nozari. Proti, lai pārkāpumu pierādītu, gan Valsts policijas, gan Rīgas pašvaldības policijas darbinieki nereti veic "kontrolpirkumus", proti, pērk seksu, sestdien vēsta Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma.

Vēlas ierobežot prostitūciju

"Mēs vēlamies, lai Latvija skaidri pateiktu: prostitūcija vairumā gadījumu ir citu ievainojamības ļaunprātīga izmantošana, un tā netiks atbalstīta!" pārliecināta centra Marta vadītāja Iluta Lāce. Līdz šim prostitūciju Latvijā ierobežojuši vien Ministru kabineta noteikumi, taču pieredze rāda, ka tie ne vienmēr bijuši pietiekami, tāpēc Iekšlietu ministrija (IeM) kopā ar nevalstiskajām organizācijām izstrādājusi likumprojektu, kas sola mazināt prostitūciju un pasargāt tajā iesaistītās personas, piektdien lasāms laikrakstā Diena.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide