Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

AM prezentē scenāriju, kā rīkoties krīzes situācijas pirmajās 72 stundās

Aizsardzības ministrija (AM) radījusi informatīvu bukletu iedzīvotāju zināšanai, kā rīkoties krīzes situācijā, lai izdzīvotu pirmās 72 stundas jeb trīs diennaktis.

Buklets ir sagatavots trīs valodās – latviešu, angļu un krievu.

Kā bukletā informē AM, "katastrofu, pandēmiju vai karadarbības rezultātā var pazust elektrība, internets un mobilie sakari, var nestrādāt veikali, degvielas uzpildes stacijas un bankomāti", tāpēc ir izveidots materiāls, pēc kura iedzīvotājiem vadīties, līdz atbildīgie dienesti būs atjaunojuši kārtību.

Vēstulē Latvijas sabiedrībai aizsardzības ministrs Artis Pabriks norāda, ka bukleta izdošana bija plānota rudenī, tomēr "pašreizējie apstākļi un ekonomiskā situācija liek mums pieņemt ātrus un nestandarta risinājumus." Pabriks uzsver, ka Covid-19 izraisītā pandēmija ir parādījusi, ka bez sabiedrības atbalsta valsts dienesti vien nespēj atrisināt krīzi, tāpēc "katram ir jāaizdomājas, ko es varu darīt jau tagad, lai krīze nepārsteigtu nesagatavotu, kā arī vai es varu aizsargāt sevi un savu ģimeni."

Buklets ir daļa no Visaptverošās valsts aizsardzības sistēmas ieviešanas, kuras mērķis ir nodrošināt visas sabiedrības iesaisti krīzes plānošanā un pārvarēšanā.

3 diennaktis jeb 72 stundas ir minimālais periods, kādā iedzīvotājiem ir jābūt gataviem parūpēties pašiem par sevi, uzsver Pabriks.

Lai nodrošinātu, ka informēti ir arī tie sabiedrības locekļi, kuriem nav iespēju iepazīties ar bukletu elektroniskā formātā, Pabriks aicina sabiedrības locekļus būt atbildīgiem un ar to iepazīstināt savus tuviniekus un vecāka gadagājuma cilvēkus. 

Ministrs uzsver, ka bukleta mērķis ir iedzīvotājiem sniegt pamatzināšanas par rīcību krīzes situācijā un mudina ar papildus informāciju iepazīties platformā sargs.lv, kur pieejama uzticama, pārbaudīta, aktuāla informācija un plašs materiālu klāsts, kas palīdzēs sagatavoties un pārvarēt krīzes, kā arī sniegs noderīgus padomus ikdienā.

Top komentāri

utt
u
Labākais, ar ko AM varētu palīdzēt cilvēkiem, ir izveidot un publicēt Rīgas rajonu karti ar publiski pieejamiem ūdensapgādes punktiem (akas, pumpji uc.) krīzes situācijai, kad nav elektrības un nedarbojās pilsētas ūdensvads. Tas ir pats svarīgākais Civilās Aizsardzības jautājums.
rekur
r
Izlasiju. Domāju, ka Bukleta ieteikumi derīgi "Katastrofu gaidītāju koperatīvai sabiedrībai". Tādi ASV būvē bunkurus un krāj pārtikas krājumus un ieročus N dienai. Tādu cilvēku ir daudz. Cilvēkam, kurš katastrofai iepriekš negatavojās, daudzas lietas un darbības ir neizpildāmas. Katastrofas sit. vajadzēja dalīt 3 pakāpēs atkarībā no tā, kas kļuvis nepieejams. Elektrības atslēgšanas gadījumā nedarbojās vispār nekas un iestājās info vakums.
ļuļa
ļ
aha, un kā ar skaidras naudas glabāšanu mājās? tā arī ir lieta, ko iesaka krīzes situācijās visās ārvalstīs. pie mums tikai muld, ka skaidru naudu jālikvidē un visam jābūt elektroniski. nu un ko darīs, kad viss būs elektroniski, un pie sava bankas konta netiksi?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai ikdienā izjūtat atlikušos Covid-19 noteiktos ierobežojumus?

Kopā nobalsojuši: 72

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Radošie nereģistrējas VID(13)

Radošo personu atbalsta programma, kas tika izveidota pēc Kultūras ministrijas (KM) ierosmes, lai mazinātu Covid-19 sekas uz nozari, bija paredzēta kā vienreizējs finansiāls atbalsts 1614 eiro apm...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas