Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Aizsardzības ministrija

Aizsardzības nozares vadība tiekas ar Somijas aizsardzības spēku komandieri

Latvijā šodien divu dienu vizītē ieradīsies Somijas aizsardzības spēku komandieris ģenerālis Jarmo Lindbergs, lai tiktos ar aizsardzības nozares vadību pārrunātu aktualitātes aizsardzības jomā, kā arī divpusējās sadarbības aktuālos jautājumus, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Risinās drošības vājo posmu

Ja Latvijā pienāktu tā dēvētā x stunda – valsti apdraudoša krīze vai pat karš, vairāk par radio ieslēgšanu zinātu retais. Līdz šim Latvija ir paļāvusies tikai uz NATO garantēto kolektīvo drošību un aizsardzību ar militāriem līdzekļiem. Tikmēr sabiedrības, valsts institūciju, uzņēmumu, nevalstiskā sektora iesaiste un atbildība drošības garantēšanā ir bijusi atstāta novārtā, Dienai atzīst eksperti, atzinīgi novērtējot Aizsardzības ministrijas (AM) plānu ieviest visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu.

Rosina apsvērt bunkuru būvniecību sabiedriskās vietās

Ņemot vērā citu valstu praksi un militāro konfliktu raksturu, nepieciešams apsvērt iespēju sabiedriskās vietās būvēt publiskus bunkurus, ziņojuma projektā par visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanu Latvijā norādījusi Aizsardzības ministrija (AM).

AM vēlas militārajam specdienestam plašāku pieeju personu datu bāzēm

Aizsardzības ministrija (AM) sagatavojusi grozījumus tiesību aktos, kas paredz Militārās izlūkošanas un drošības dienestam tiesības piekļūt vairākām datu bāzēm, kurās redzama informācija par Latvijā ieceļojušiem ārzemniekiem, kā arī personu dokumentiem un transportlīdzekļiem.

Garisons: Krievija pirmo reizi tik tuvu Latvijai rīko raķešu šaušanas pārbaudes

Līdz šim Krievija raķešu šaušanas pārbaudes rīkoja savā ekonomiskajā zonā pie Kaļiņingradas, bet no trešdienas līdz piektdienai notiekošās mācības būs pirmā reize, kad tās notiek tik tuvu Latvijas teritorijai, trešdienas rītā intervijā Latvijas Radio teica Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide