Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Amatiermākslas kolektīvu mēģinājumos varēs piedalīties personas ar sadarbspējīgu sertifikātu

Amatiermākslas kolektīvu mēģinājumos iekštelpās un ārtelpās varēs piedalīties personas ar sadarbspējīgu vakcinācijas, testēšanas vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu, nosaka jaunie valdībā apstiprinātie noteikumi.

Bērnu un jauniešu amatiermākslas kolektīvu mēģinājumos varēs piedalīties izglītojamie ar sadarbspējīgu vakcinācijas, testēšanas vai Covid-19 pārslimošas sertifikātu, vai ar testu, kas veikts izglītības iestādē. Šāda prasība, proti, testēšana, netiek piemērota pirmsskolas izglītības vecuma bērniem, ja kolektīvā nepiedalās cita vecuma grupu bērni.

Noteikts arī tas, ka mēģinājumu vai nodarbību laikā divu metru distanci var neievērot dejas apguves laikā. Mutes un deguna aizsegus var nelietot, dziedot, spēlējot pūšaminstrumentu un dejojot.

Savukārt individuālas nodarbības amatiermākslas kolektīvu dalībniekiem, kuriem nav sadarbspējīgs vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts ar nosacījumu, ka nodarbības vadītājam ir sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, vienlaikus paredzot, ka iekštelpās tiek nodrošināti ne mazāk kā desmit kvadrātmetri no pieejamās platības. Tāpat paredzēts, ka tiek veidoti mēģinājumu vai nodarbību dalībnieku un nodarbināto saraksti, norādot vārdu, uzvārdu, kontaktinformāciju - tālruņa numuru, mēģinājuma datumu, vietu un telpu.

Savukārt attiecībā uz līdzšinējiem Covid-19 pretepidemioloģiskajiem ierobežojumiem saistībā ar reliģisko darbību veikšanu noteikts, ka šo darbību veikšanas vietās var strādāt arī epidemioloģiski nedrošā vidē pie nosacījuma, ka tiek nodrošināta vismaz desmit kvadrātmetru platība un deguna un sejas masku lietošana norises vietā. Papildus arī svētdienu skolu nodarbībām piemēroti vispārējās izglītības norises prasības, lai būtu savstarpēji saderīgi mācību priekšnosacījumi.

Tāpat valdība lēma, ka kultūrvietu iekštelpas, ieskaitot bibliotēku abonementa telpas, bibliotēku un arhīvu lasītavas, ekskursijas un pasākumus kultūrvietu iekštelpās, var apmeklēt tikai personas ar sadarbspējīgu vakcinācijas, testēšanas vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu, paredzot desmit kvadrātmetrus no publiski pieejamās telpas platības.

Kā izņēmums ir paredzēts bibliotēkās reģistrētajiem lasītājiem nodrošināt individuālu grāmatu apmaiņu un iespēju lietot datoru e-pakalpojumu izmantošanai atbilstoši bibliotēkas noteiktajai kārtībai. Ikvienam iedzīvotājam tiek saglabāta iespēja apmeklēt kultūrvietu ārtelpas un dabas takas.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas