Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Apmēram pusē Latvijas bērnunamu trūkst apavu, apģērba, sporta inventāra un rotaļlietu

Apmēram pusē Latvijas ārpusģimeņu aprūpes iestāžu trūkst bērnu un jauniešu apavu, apģērba, sporta inventāra, kā arī rotaļlietu, secināts labdarības biedrības Tauriņa efekts uzdevumā veiktajā aptaujā Latvijas bērnunamos.

Pēc aptaujas datiem, 58% iestāžu trūkst bērnu un jauniešu apavi un apģērbi, 48% - sporta inventārs un attīstošās rotaļlietas, bet 43% - arī sadzīves tehnika un dažādi sadzīves priekšmeti. Daudzās iestādēs ļoti nepieciešamas higiēnas preces un kosmētika gan meitenēm, gan zēniem, kā arī trūkst līdzekļi remontdarbiem.

Kā secināts aptaujā, lai arī visos Latvijas reģionos vajadzīgo lietu saraksts kopumā ir līdzvērtīgs, iestādēs Vidzemē, papildus minētajam, nepieciešamas arī grāmatas, dažādas mēbeles, kancelejas preces un rokdarbu materiāli, jauna gultasveļa un aizkari. Savukārt Zemgales bērnunamos vajadzīgi jauni spilveni un segas, bērnu pasakas gan drukātos, gan audiovizuālos formātos, kā arī dārzniecības inventārs un tehnika, lai kopā ar audzēkņiem labiekārtotu iestāžu pagalmus.

Tikmēr Latgales bērnunamos trūkst higiēnas preces, spoguļi, gultas pārklāji un jauni trauki, kā arī inventārs brīvā laika aktivitātēm, tostarp makšķeres un teltis, bet Kurzemē - šūšanas piederumi, aizkari, žalūzijas, kā arī pamperi mazulītim un citi ikdienas priekšmeti. Tāpat būtisks ir materiālais atbalsts jauniešiem, kuri sasnieguši pilngadību un sāk patstāvīgu dzīvi.

Aptaujā tika apzinātas arī nemateriālās vajadzības, kas teju visās iestādēs bija līdzīgas. Bērnunamos dzīvojošie jaunieši un bērni vēlas apmeklēt dažādus koncertus, teātrus un atrakcijas, kā arī izglītojošus pasākumus.

Kampaņas Tauriņa efekts autore Olga Kazaka norādīja, ka pēdējo gadu pieredze rāda, ka cilvēki arvien vairāk vēlas palīdzēt, dāvinot bērnunamos nepieciešamās lietas. "Mūsu izpratnē labdarība nav žēlastība pret nelaimē nonākušajiem, bet gan mūsdienīgu cilvēku ikdienas sastāvdaļa. Viņi grib dzīvot labākā sabiedrībā, tāpēc investē savu laiku, naudu un citus resursus sociālās vides uzlabošanā. Tāpēc aicinām ziedotājus bērniem no ārpusģimeņu iestādēm dāvināt jaunas un ikdienā noderīgas lietas, nevis to, ko vienkārši žēl izmest. Un atcerēties, ka ziedot var ne tikai mantas vai naudu, bet arī zināšanas un laiku, rīkojot savās darba vietās Pieredzes dienas bērnunamu audzēkņiem, lai iepazīstinātu viņus ar dažādām profesijām," uzsvēra Kazaka.

Ikvienam, kurš vēlas nosūtīt dāvanu uz kādu no Latvijas bērnunamiem, ir iespēja to izdarīt ar DPD Latvija atbalstu. Pieteikt sūtījumu var, zvanot 28780467 vai rakstot uz e-pastu [email protected], norādot pakas saturu, svaru un iestādes adresi, uz kuru nosūtīt dāvanu.

Top komentāri

VVZ
V
Tajā pašā laikā politiskās partijas pieprasa sev lielāki finansējumu. Šķidro filmu producenti sev arī pieprasa lielāku finansējumu. 100 gades birojs turpina savu eksistenci. Utt utjpr....
TrollisJT>VVZ
T
"Politisko partiju" finansējums ir absolūts marazms. Tad jau tik pat labi makšķernieku biedrība varētu pieprasīt, lai nodokļu maksātāji finansē viņu vaļasprieku. Un vēl iemanīties iestāstīt tautai, ka lielo zivju izķeršana paaugstina cilvēku drošību pie ūdeņiem.
Rasma
R
Latvija valda saismiga nabadziba, ta vienkarsi ir ar pratu neaptverama. Ka var but, ka prezidentam ir 4 000€/menesi liela alga, bet minimala alga ir 430€/menesi, kas ir par 9 reizem mazaka ka preza alga? Latvija dzives iztikas minimums, oficiali noteiktais ir, 580€/menesi, bet Latvija minimala darba alga ir 430€/menesi pirms nodoklu nomaksas, pensijas lielaka dala pensionaru sanem par muza darbu 300-400€/menesi. Latvija 40% iedzivotaju dzivo liela nabadziba, pusbada, slimibas, bez zobiem un elementaram zalem, tai pat laika milzigas naudas summas tiek teretas kroplu, zaglu, kormpantu, idiotu Rumpja, Vikenes, Zatlera, Berzina uzturesanai, kuri ir loti slikti stradajusi un nav vairs spejigi bernus dzmdzet. Ko par visu to saka pseido NA patrioti, debila sektantiste Ribena, idiots, kretins Paradnieks, lupatlasis jantariks ?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas