Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Bērnunami

Latvijā bērnunamos palikuši 627 bāreņi

Pagājušā gada novembrī Latvijā bija palikušas 35 bērnu aprūpes iestādes, kurās atradās 627 bāreņi vai bez vecāku gādības palikuši bērni, aģentūrai LETA pavēstīja Labklājības ministrijas (LM) bērnu un ģimenes politikas departamenta direktore Liene Kauliņa-Bandere.

Pagājušā gada beigās aprūpes institūcijās atradās gandrīz 800 bērnu

Pagājušā gada 31. decembrī aprūpes institūcijās Latvijā atradās 794 bērni, kas ir par 243 bērniem mazāk nekā 2017. gadā, liecina Labklājības ministrijas (LM) ziņojums Par bērnu stāvokli Latvijā 2018. gadā, apkopojot Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Bērnu tiesību komitejas izteikto rekomendāciju izpildi.

Vajag ģimenes bērnunamu iztukšošanai

Šobrīd aizvien vairāk cilvēku savās ģimenēs ir gatavi uzņem bērnus no institūcijām. Vienlaikus tas nav pietiekami, lai bērnunami būtu tukši. Papildus ārpusģimenes aprūpes atbalsta centru izveidei Labklājības ministrija (LM) ir gatava mudināt sabiedrību par šiem jautājumiem domāt vēl vairāk un rīkoties.

No amata atkāpies bērnunama Stikli vadītājs

No amata atkāpies Ventspils novada bērnunama Stikli, kurā tika konstatēti vairāki pārkāpumi, direktors Guntis Lučins, šodien vēsta LTV raidījums Panorāma.

Bērnunamam Stikli iecelts pagaidu vadītājs

Uz pārbaudes laiku no amata atstādināta Ventspils novadā esošā bērnunama Stikli direktora vietniece Mārīte Pētersone, pret kuru Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) sākusi administratīvo lietvedību, kā arī iestādei iecelts direktora pienākumu izpildītājs, jo direktoram Guntim Lučinam ir darba nespējas lapa, aģentūru LETA informēja Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks (ZZS).

Bērnunams Stikli atzīts par neatbilstošu vietu bērnu attīstībai

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) atzinusi, ka bērnu ārpusģimenes aprūpes iestādē Stikli nav piemērota vieta bērnu pilnvērtīgai attīstībai un iekļaušanai sabiedrībā, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide