Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Aptauja: 28% vīriešu neuzskata, ka par vardarbību pret sievieti ģimenē būtu jāsoda

Latvijā 27,9% vīriešu neuzskata, ka par vardarbību pret sievieti ģimenē būtu jāsoda, tostarp 4,1% uzskata, ka šāda vardarbība ir pieņemama jebkuros vai noteiktos apstākļos, liecina pētījumu centra SKDS veiktā aptauja projektā Vardarbībai patīk klusums.

Īpaši augsta vardarbības pret sievieti tolerance ir to vīriešu vidū, kuri ir vecumā no 55 līdz 63 gadiem, savukārt viszemākā - vīriešos, kuri ir 15 līdz 24 gadus veci. Vienlaikus vērojams, ka pamatizglītību ieguvušu vīriešu vidū attieksme tikai nedaudz atšķiras no augstāko izglītību ieguvušo vīriešu attieksmes, proti, 33,8% pamatizglītību ieguvušie vīrieši uzskata, ka vardarbību pret sievieti nevajag sodīt, turklāt šādu viedokli pārstāv arī 31,2% augstāko izglītību ieguvušu vīriešu.

Tāpat dati liecina, ka augstāka vardarbības pret sievieti tolerance ir vīriešiem, kuri ģimenē sarunājas krievu valodā. 7% vīriešu, kuri ģimenē runā krievu valodā, uzskata, ka vardarbība pret sievieti ir pieļaujama, šādu uzskatu pārstāv arī 3% vīriešu, kuri ģimenē sarunājas latviešu valodā.

Aptaujas dati liecina, ka sievietes biežāk nekā vīrieši uzskata, ka vardarbība pret sievieti ir jāsoda, proti, tā uzskata 79% sieviešu. Tāpat tikai 0,2% sieviešu uzskata, ka vardarbība ir pieņemama. Arī sieviešu vidū vardarbību par nepieļaujamu uzskata liels aptaujāto īpatsvars, proti, 84,8% sieviešu vecumā no 15 līdz 24 gadiem uzskata, ka vardarbība nav pieļaujama un tā noteikti ir jāsoda. Būtiskas atšķirtības starp sieviešu viedokli, analizējot vecuma grupas, nav vērojamas.

Kopumā 74,6% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka vardarbība pret sievieti ģimenē nav pieņemama, un tai vienmēr būtu jābūt

sodāmai ar likumu. Tas liecina, ka tolerance pret vardarbību samazinās, jo 2016.gadā tā uzskatīja tikai 64% Latvijas iedzīvotāju.

Salīdzinot ar 2016.gadu, 2018.gadā vērojami vairāki uzlabojumi sabiedrības attieksmē pret vardarbību, tostarp iedzīvotāji mazāk vaino cietušo, vairāk iedzīvotāju uzskata, ka seksuāla vardarbība un vardarbīga kontrole jāsoda ar likumu, turklāt sievietes daudz biežāk iestājas par to, ka vardarbībai pret sievieti ģimenē jābūt sodāmai, kas, pēc Labklājības ministrijas (LM) domām, varētu būt saistīts ar to, ka sievietes ar vardarbību ģimenē saskaras biežāk nekā vīrieši.

Top komentāri

ta nu gan
t
Kura bez latviešu vai krievu valodas vides Latvijā ir tik ļoti dominējoša, ka tie dod trūkstošos ~18% uzskatošos, ka sievu var iekaustīt? Vai arī atkal notiek kaut kāda manipulācija ar aptaujas rezultātiem?
The Red Queen
T
Interesanti vai vardarbība "uzpeld" no zila gaisa un visas sievietes ir eņģelīši? Šī visa propaganda turpināsies tik ilgi kamēr sabiedrība atmodīsies. Ar šo tiek veicinātas tikai dzimumu cīņas un nesaskaņas sabiedrībā. Agri vai vēlu radīsies masīvākas sacelšanās pret pastāvošo varu un to paradigmu, kas desmitu gadu laikā sabiedrībā ieskalotas. Drīz vien atgriezīsimies arī atpakaļ 20. gadsimtā. Apzinos cik ķerts izklausos, bet uz to pasaule diemžēl iet. Savējie vīrieši ir velni, kuri jāsoda, tikmēr iekšā bez problēmām laiž imigrantus ar radikālām nostājām pret sievieti. Nācijas ragneši evolūcijas gaitā pazudīs no zemes virsas, bet tam būs sava cena - nemieri, sacelšanās, kari. Varbūt daudzi domā, ka būt mīkstčauļiem ir labākais veids kā tikt ar problēmām galā, taču tā nekad nav bijis un nebūs. Sāciet ar sevi - mīliet sevi, kļūstiet spēcīgi. Tikai tad ja mīlēsiet sevi un būsiet stipri, citi mīlēs arī Jūs un vardarbība starp saviem mīļajiem izzudīs.
Sapieris Vodička
S
Aizstāvoties, arī sievišķim var sadod pa purnu.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Noskaidrots Juglas ezera piesārņojuma avots(1)

Juglas ezerā pirmdien konstatētā naftas produktu noplūde radusies no lietus notekūdeņu kanalizācijas novadīšanas kolektora, aģentūrai LETA atklāja Valsts vides dienesta (VVD) pārstāve Maruta Buklevi...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas