Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Vardarbība ģimenē

Koperfīlds #MeToo kontekstā aicina nepārsteigties ar apsūdzībām

Pasaulslavenais burvju mākslinieks Deivids Koperfīlds savā sociālā tīkla Instagram kontā publiskojis attēlu ar tekstu, kurā paudis atbalstu pret seksuālu uzmākšanos vērstajai kustībai #MeToo, taču vienlaikus uzsvēris - nevajag pārsteigties ar skaļiem apvainojumiem un nosodījumu, jo nepamatotas apsūdzības seksuālā vardarbībā var izpostīt cilvēka dzīvi un karjeru.

Stankevičs par Stambulas konvenciju: Mērķis - cīnīties pret vardarbību vai ekskluzīvi par sieviešu tiesībām?

Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, kuram, kā intervijā Latvijas Radio norādīja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis, izdevies zaļzemniekus pārliecināt neatbalstīt Stambulas konvenciju, ierakstā sociālajā vietnē Facebook paskaidrojis, kāpēc iestājas pret konvencijas ratifikāciju. Rīgas arhibīskaps uzsvēris, ka jebkāda veida vardarbība ir ļaunums, īpaši vardarbība pret sievietēm un bērniem, taču vienlaikus bažījas, ka konvencijas mērķis varētu būt ekskluzīvi sieviešu tiesību nodalīšana no bērnu un ģimenes tiesībām.

Prātam neaptverama vardarbība ASV ģimenē: Bērni saķēdēti, sisti un tikuši mazgāties reizi gadā

Amerikāņi Deivids un Luisa Turpini, kuri nu sēdušies uz apsūdzēto sola par šausminošu vardarbību pret pašu bērniem, savu vainu pāridarījumā noliedz, taču prokuratūras rīcībā ir informācija, kas liecina par ilgstošu spīdzināšanu - 13 Turpinu pāra atvases pārcietušas gan sišanu, gan cita veida mocības, un dzīvojuši antisanitāros apstākļos, vēsta CNN.

Psihoterapeite: Lai pārtrauktu vardarbību pret sievieti, jāatbrīvojas no mītiem par īstu sievieti un vīrieti

Lai pārtrauktu vardarbību pret sievieti, sabiedrībai jāatbrīvojas no mītiem par "īstu" sievieti un vīrieti, kas veido neproporcionālas attiecības starp abiem dzimumiem, seminārā Vardarbība pret sievieti - sabiedrības tiesību un upura tiesību krustugunīs. Mediju loma sabiedrības izpratnes un attieksmes veidošanā sacīja psihoterapeite Aiga Abožina.

Traģisks iznākums vardarbībai ģimenē: Vīrietis nosit civilsievu

Pagājušās nedēļas nogalē aizdomās par Rīgas reģionā izdarītu sievietes slepkavību Valsts policija aizturēja viņas dzīvesbiedru. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka vīrietis kārtējā sadzīviskā konflikta laikā 35 gadus veco sievieti nositis, portālu Diena.lv informēja Valsts policija.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide