Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Vardarbība ģimenē

Pētījums: Latvijā katrs trešais skolēns cietis no vardarbības

Vairāk nekā trešdaļa jeb 37% skolēnu apgalvo, ka pēdējo sešu mēnešu laikā ir cietuši no emocionālās vai fiziskās vardarbības jeb mobinga klātienē, liecina sociālās kustības #Neklusē un Edurio veiktais pētījums par mobingu Latvijas jauniešu vidū.

Konvencija, kas attiecas uz jebkuru

Šogad iecerēts ratificēt Eiropas Padomes Konvencijas par vardarbību pret sievietēm un vardarbību ģimenē novēršanu un apkarošanu, sauktu arī par Stambulas konvenciju. Šis jautājums aizvien ir "karstais kartupelis" - valdībā sarunas par ratifikāciju atliktas uz nenoteiktu laiku, un arī publiskajā telpā viedokļi atšķiras. Konvencijas pretinieki norāda, ka tās virzītāju viens no mērķiem ir "ģimenes institūta" tā tradicionālajā izpratnē graušana, bažījoties par "gender ideoloģijas" ietekmi, kamēr konvencijas atbalstītāji aicina izprast konvencijas patieso būtību un uzsver - konvencijā atzīts, ka no vardarbības cieš arī vīrieši un bērni, tāpēc tā attiecas uz jebkuru sabiedrības pārstāvi.

Koperfīlds #MeToo kontekstā aicina nepārsteigties ar apsūdzībām

Pasaulslavenais burvju mākslinieks Deivids Koperfīlds savā sociālā tīkla Instagram kontā publiskojis attēlu ar tekstu, kurā paudis atbalstu pret seksuālu uzmākšanos vērstajai kustībai #MeToo, taču vienlaikus uzsvēris - nevajag pārsteigties ar skaļiem apvainojumiem un nosodījumu, jo nepamatotas apsūdzības seksuālā vardarbībā var izpostīt cilvēka dzīvi un karjeru.

Stankevičs par Stambulas konvenciju: Mērķis - cīnīties pret vardarbību vai ekskluzīvi par sieviešu tiesībām?

Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, kuram, kā intervijā Latvijas Radio norādīja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis, izdevies zaļzemniekus pārliecināt neatbalstīt Stambulas konvenciju, ierakstā sociālajā vietnē Facebook paskaidrojis, kāpēc iestājas pret konvencijas ratifikāciju. Rīgas arhibīskaps uzsvēris, ka jebkāda veida vardarbība ir ļaunums, īpaši vardarbība pret sievietēm un bērniem, taču vienlaikus bažījas, ka konvencijas mērķis varētu būt ekskluzīvi sieviešu tiesību nodalīšana no bērnu un ģimenes tiesībām.

Prātam neaptverama vardarbība ASV ģimenē: Bērni saķēdēti, sisti un tikuši mazgāties reizi gadā

Amerikāņi Deivids un Luisa Turpini, kuri nu sēdušies uz apsūdzēto sola par šausminošu vardarbību pret pašu bērniem, savu vainu pāridarījumā noliedz, taču prokuratūras rīcībā ir informācija, kas liecina par ilgstošu spīdzināšanu - 13 Turpinu pāra atvases pārcietušas gan sišanu, gan cita veida mocības, un dzīvojuši antisanitāros apstākļos, vēsta CNN.

Psihoterapeite: Lai pārtrauktu vardarbību pret sievieti, jāatbrīvojas no mītiem par īstu sievieti un vīrieti

Lai pārtrauktu vardarbību pret sievieti, sabiedrībai jāatbrīvojas no mītiem par "īstu" sievieti un vīrieti, kas veido neproporcionālas attiecības starp abiem dzimumiem, seminārā Vardarbība pret sievieti - sabiedrības tiesību un upura tiesību krustugunīs. Mediju loma sabiedrības izpratnes un attieksmes veidošanā sacīja psihoterapeite Aiga Abožina.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide