Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 22. februāris
Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija

Vardarbība ģimenē

Audžuvecāki gadiem ilgi mocījuši vairākus nepilngadīgus bērnus

Valsts policija ir pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par audžuģimenē konstatētiem nodarījumiem vairāku gadu garumā, ko vecāki vērsuši pret savā aizgādniecībā esošiem nepilngadīgajiem bērniem. Izmeklēšanā noskaidrots, ka no aizbildņu puses sistemātiski tikusi veikta fiziska un emocionāla vardarbība ilgstošā laika periodā kopumā pret astoņām nepilngadīgām personām, tostarp divas nepilngadīgās meitas cietušas no seksuālās vardarbības. Aizdomās par noziedzīgajiem nodarījumiem aizturēti abi audžuvecāki. Šī gada 24. septembrī kriminālprocess nodots prokuratūrā kriminālvajāšanas uzsākšanai, portālam Diena.lv pavēstīja VP.

ANO kritizē Latvijas nevēlēšanos ratificēt Stambulas kovenciju

Latvija joprojām nav ratificējusi Eiropas Padomes Konvencijas par vardarbības pret sievietēm un vardarbību ģimenē novēršanu un apkarošanu jeb Stambulas konvenciju, kaut arī tā ir būtisks instruments cīņā ar vardarbību ģimenē, ceturtdien konferencē Sievietes un invaliditāte. Seksuālā, reproduktīvā veselība. Vardarbība sacīja ANO Sieviešu diskriminācijas izskaušanas komitejas pārstāve Ana Pelaesa Narvaesa.

Kad klusēšana nav zelts

Noziegumos cietušo skaits Latvijā ir teju nemainīgs un svārstās ap 15–17%. Tomēr teju 40% iedzīvotāju izvēlas par nodarījumiem nevērsties tiesībsargājošajās iestādēs. Visbiežāk tiek noklusēts par sabiedriskās kārtības traucējumiem un huligānismu, kā arī vardarbību ģimenē. Iemesli, kādēļ cilvēki nevēršas policijā, ir dažādi, sākot no viedokļa, ka notikums ir maznozīmīgs un tā tikai lieki tērētu laiku, līdz pat bažām, ka policija vainos par līdzdalību.

Konvencija, kas attiecas uz jebkuru

Šogad iecerēts ratificēt Eiropas Padomes Konvencijas par vardarbību pret sievietēm un vardarbību ģimenē novēršanu un apkarošanu, sauktu arī par Stambulas konvenciju. Šis jautājums aizvien ir "karstais kartupelis" - valdībā sarunas par ratifikāciju atliktas uz nenoteiktu laiku, un arī publiskajā telpā viedokļi atšķiras. Konvencijas pretinieki norāda, ka tās virzītāju viens no mērķiem ir "ģimenes institūta" tā tradicionālajā izpratnē graušana, bažījoties par "gender ideoloģijas" ietekmi, kamēr konvencijas atbalstītāji aicina izprast konvencijas patieso būtību un uzsver - konvencijā atzīts, ka no vardarbības cieš arī vīrieši un bērni, tāpēc tā attiecas uz jebkuru sabiedrības pārstāvi.

Koperfīlds #MeToo kontekstā aicina nepārsteigties ar apsūdzībām

Pasaulslavenais burvju mākslinieks Deivids Koperfīlds savā sociālā tīkla Instagram kontā publiskojis attēlu ar tekstu, kurā paudis atbalstu pret seksuālu uzmākšanos vērstajai kustībai #MeToo, taču vienlaikus uzsvēris - nevajag pārsteigties ar skaļiem apvainojumiem un nosodījumu, jo nepamatotas apsūdzības seksuālā vardarbībā var izpostīt cilvēka dzīvi un karjeru.

Stankevičs par Stambulas konvenciju: Mērķis - cīnīties pret vardarbību vai ekskluzīvi par sieviešu tiesībām?

Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, kuram, kā intervijā Latvijas Radio norādīja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis, izdevies zaļzemniekus pārliecināt neatbalstīt Stambulas konvenciju, ierakstā sociālajā vietnē Facebook paskaidrojis, kāpēc iestājas pret konvencijas ratifikāciju. Rīgas arhibīskaps uzsvēris, ka jebkāda veida vardarbība ir ļaunums, īpaši vardarbība pret sievietēm un bērniem, taču vienlaikus bažījas, ka konvencijas mērķis varētu būt ekskluzīvi sieviešu tiesību nodalīšana no bērnu un ģimenes tiesībām.

Prātam neaptverama vardarbība ASV ģimenē: Bērni saķēdēti, sisti un tikuši mazgāties reizi gadā

Amerikāņi Deivids un Luisa Turpini, kuri nu sēdušies uz apsūdzēto sola par šausminošu vardarbību pret pašu bērniem, savu vainu pāridarījumā noliedz, taču prokuratūras rīcībā ir informācija, kas liecina par ilgstošu spīdzināšanu - 13 Turpinu pāra atvases pārcietušas gan sišanu, gan cita veida mocības, un dzīvojuši antisanitāros apstākļos, vēsta CNN.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide