Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Vardarbība ģimenē

Pētījums: Latvijā katrs trešais skolēns cietis no vardarbības

Vairāk nekā trešdaļa jeb 37% skolēnu apgalvo, ka pēdējo sešu mēnešu laikā ir cietuši no emocionālās vai fiziskās vardarbības jeb mobinga klātienē, liecina sociālās kustības #Neklusē un Edurio veiktais pētījums par mobingu Latvijas jauniešu vidū.

Kad klusēšana nav zelts

Noziegumos cietušo skaits Latvijā ir teju nemainīgs un svārstās ap 15–17%. Tomēr teju 40% iedzīvotāju izvēlas par nodarījumiem nevērsties tiesībsargājošajās iestādēs. Visbiežāk tiek noklusēts par sabiedriskās kārtības traucējumiem un huligānismu, kā arī vardarbību ģimenē. Iemesli, kādēļ cilvēki nevēršas policijā, ir dažādi, sākot no viedokļa, ka notikums ir maznozīmīgs un tā tikai lieki tērētu laiku, līdz pat bažām, ka policija vainos par līdzdalību.

Konvencija, kas attiecas uz jebkuru

Šogad iecerēts ratificēt Eiropas Padomes Konvencijas par vardarbību pret sievietēm un vardarbību ģimenē novēršanu un apkarošanu, sauktu arī par Stambulas konvenciju. Šis jautājums aizvien ir "karstais kartupelis" - valdībā sarunas par ratifikāciju atliktas uz nenoteiktu laiku, un arī publiskajā telpā viedokļi atšķiras. Konvencijas pretinieki norāda, ka tās virzītāju viens no mērķiem ir "ģimenes institūta" tā tradicionālajā izpratnē graušana, bažījoties par "gender ideoloģijas" ietekmi, kamēr konvencijas atbalstītāji aicina izprast konvencijas patieso būtību un uzsver - konvencijā atzīts, ka no vardarbības cieš arī vīrieši un bērni, tāpēc tā attiecas uz jebkuru sabiedrības pārstāvi.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide