Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Otrdiena, 25. janvāris
Sigurds, Zigurds, Sigvards

Aptauja: Iedzīvotāji kā aktuālākās problēmas Latvijas sabiedrībā min polarizāciju, cieņas un cilvēcības trūkumu

Par aktuālākajām problēmām attieksmē vienam pret otru Latvijas iedzīvotāji atzīst uzskatu polarizāciju (79%), cieņas trūkumu (75%), naidu un agresiju (70%), kā arī cilvēcības trūkumu (64%), liecina mobilo sakaru operatora Tele2 sociālās kampaņas #DariNevisNaido ietvaros veiktā aptauja. Vienlaikus 94% iedzīvotāju uzskata, ka cieņa vienam pret otru ir viena no būtiskākajām vērtībām cilvēka dzīvē, sabiedrībā un valstī.

Aptauja atklāj interesantu ainu – vairums cilvēku norāda, ka izrāda cieņu pret citiem sabiedrības locekļiem digitālajā vidē (86%) un sabiedrībā kopumā (89%), savukārt, novērtējot citu iedzīvotāju cieņu pret citiem, vērtējums ir gluži pretējs – liela daļa (64%) atzīst, ka sabiedrībā valda cieņas trūkums.

“Viena no domāšanas lamatām, kas traucē mums būt objektīviem pret sevi un citiem, ir  fundamentālā atribūcijas kļūda – mēs sliecamies izskaidrot citu cilvēku uzvedību ar viņu personīgajām īpašībām, bet savu rīcību – ar objektīviem apstākļiem. Piemēram, ja citi cilvēki kritizē un apvaino citus, tad viņiem pietrūkst cieņas, bet tādu pašu savu uzvedību izskaidrojam, piemēram, ar pandēmiju. Ja aptaujā atzīstam, ka sabiedrībā pietrūkst cieņas, visticamāk, tās pietrūkst arī mūsos pašos, tikai, ņemot vērā iepriekš minēto mūsu iekšējo redzējumu par situāciju, mums ir grūti objektīvi ieraudzīt sevi un tādējādi uzņemties atbildību par savu rīcību. Ko darīt? Pirmkārt, saprast, ka mums ir šādas atribūcijas kļūdas un tās iemācīties atpazīt, otrkārt, sekot līdzi saviem patiesajiem uzvedības cēloņiem un, treškārt, “iejusties cita ādā”, lai veicinātu savu cieņpilnu un cilvēcīgu attieksmi pret citiem,” saka psihoterapeite Diāna Zande.

Kā atzīst iedzīvotāji, ja sabiedrībā valdītu cieņa vienam pret otru, tad mēs dzīvotu labākā vidē (70%), kas satuvina cilvēkus (57%) un veicina valsts izaugsmi (54%). Vēl kā ieguvumus no cieņpilnas sabiedrības iedzīvotāji norāda labāku personīgo (49%) un citu sabiedrības locekļu (45%) pašsajūtu, kā arī iespēju brīvāk paust savus uzskatus (36%).

“Redzam, ka pandēmija asi izgaismo ielaistas mūsu sabiedrības problēmas. Ar sociālās kampaņas #DariNevisNaido palīdzību aicinām domāt par to, kā mēs viens ar otru komunicējam, vai mūsu attiecības ir cieņpilnas un vai varam ko darīt, lai situāciju uzlabotu. Kopā ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem, kuri arī atklāj, ka viņiem ne vienmēr izdodas būt cieņpilniem attiecībās ar citiem, mēs kampaņas #DariNevisNaido ietvaros aicinām ikvienu sākt ar sevi, būt cilvēcīgākiem un saprotošākiem un vairot labu enerģiju, ziedojot Bērnu slimnīcas projektam Drosmes kaste,” saka Tele2 valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

Lai noskaidrotu iedzīvotāju viedokli par cieņu un cilvēcīgumu pandēmijas laikā Latvijas sabiedrībā, mobilo sakaru operators Tele2 veica pētījumu sadarbībā ar Norstat šī gada novembrī, un tajā piedalījās 706 respondenti. Pētījums veikts Tele2 sociālās kampaņas #DariNevisNaido ietvaros, kas ilgs līdz decembra vidum un kurā uzņēmums aicinās iedzīvotājus būt cieņpilniem un cilvēcīgiem vienam pret otru un mudinās iedzīvotājus negatīvu komentāru internetā rakstīšanas vietā paveikt kādu labu darbu.

Top komentāri

Tereze
T
Par kadu cienu Latvija var runat pret cilvekiem? Latvijas politiki nekaunigi, tiesi tie mergli, kuriem ir loti lielas algas, prezidents, ministri, deputati, augstos amatos sedosajiem ieredniem, kuri sanem algas 3000-6000€/menesi, nu sajos krizes nabadzibas laikos, kad 40% Latvijas iedzivotaju dzivo nabadziba, pusbada, slimibas……Latvijas prezidents, ministri, deputati, ieredni ar alkatigo, egoistisko Citkovski vadiba, sev papielina algas par 40%, vel nepieredzeta nekauniba, alkatiba. Latvijas valdosais pedejo 30 gadu rezims ir necilvecigs, atilatviskis un launuma, naida cilveku rezims…
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas