Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ar īpašu plānu cer sekmēt sabiedrības izpratni par sievietēm, mieru un drošību

Ārlietu ministrijas (ĀM) Izstrādāts Latvijas Nacionālais rīcības plāns par sievietēm, mieru un drošību, aģentūru LETA informēja ministrijā.

Sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām (NVO), pilsonisko sabiedrību un ārvalstu partneriem plānots īstenot sabiedrības izpratnes veicināšanu par šo tematiku, norādīja ministrijā.

Pēc ĀM paustā, šodien ĀM parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica iepazīstināja Latvijā rezidējošos ārvalstu vēstniekus ar plāna galvenajiem uzdevumiem - Latvijas sabiedrības izpratnes un zināšanu veicināšanu par tematiku Sievietes, miers un drošība, apmācībām aizsardzības un iekšlietu sektorā, tostarp dzimumu līdztiesības konsultanta pozīcijas izveidi, Latvijas pieredzes un zināšanu nodošanu.

Sanāksmē piedalījās Kanādas vēstnieks Latvijā Kevins Rekss, Aizsardzības ministrijas pārstāve Guna Gavrilko un Centrs Marta vadītāja Iluta Lāce, kā arī ĀM Starptautisko organizāciju un cilvēktiesību departamenta direktore Ilze Rūse.

ĀM parlamentārā sekretāre apliecināja Latvijas apņemšanos attīstības sadarbības formātā atbalstīt Vidusāzijas un Austrumu partnerības valstu centienus panākt dzimumu līdztiesību.

Savukārt Kanādas vēstnieks uzsvēra Sievietes, miers un drošība tematikas nozīmību Kanādas politiskajā dienaskārtībā, kā arī atzinīgi novērtēja Kanādas un Latvijas sadarbību Nacionālā rīcības plāna izstrādē un īstenošanā.

ĀM Starptautisko organizāciju un cilvēktiesību departamenta direktore pauda, ka Latvija var lepoties ar izciliem rādītājiem sieviešu pārstāvības jomā arī ārlietās - 40% no Latvijas vēstniekiem un 53% no Latvijas diplomātiem ir sievietes. Tāpat Rūse atzīmēja, ka Latvijā ir vislielākais sieviešu īpatsvars, proti, 56% vadītāju amatos Eiropas Savienībā.

ĀM pavēstīja, ka 2000.gadā ANO Drošības padome apstiprināja rezolūciju Par sievietēm, mieru un drošību. Šī rezolūcija un vēl deviņas rezolūcijas par tematiku Sievietes, miers un drošība iezīmēja sākumu jaunam procesam starptautiskā miera un drošības veicināšanā, pievēršot īpašu uzmanību ar dzimumu saistītas vardarbības novēršanā, kā arī uzsverot sieviešu pārstāvību un iesaisti militāro konfliktu risināšanā, un miera uzturēšanas procesos.

Latvijas Nacionālais rīcības plāns paredzēts ANO Drošības padomes rezolūcijas mērķu īstenošanai Latvijā turpmāko piecu gadu laikā. Tā izstrādei ĀM vadībā tika veidota darba grupa, kurā piedalījās Aizsardzības ministrijas, Iekšlietu ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Labklājības ministrijas un Veselības ministrijas pārstāvji, akcentēja ĀM.

Top komentāri

ļuļa
ļ
nu un cik šitais murgs izmaksāja? un cik saņem tie plānā galdiņa urbēji? es, vai ziniet, esmu sieviete, un mani pilnībā apmierina sabiedrības izpratne par mani. tas, kas mani neapmierina, ir visādi parazīti NVO, kas piesūkušies pie nodokļu maksātāju naudas un izgudro visādas debīlības, lai tikai nogrābtu lielāku kumosu. šis pasākums ir lielisks piemērs.
ha-ha-ha
h
Sekmēt sabiedrības izpratni par sievietēm? Vai sievietes ir kāds 21.gadsimta izgudrojums, kuru sabiedrība vēl nepazīst? Vai sievietes nav sabiedrības daļa, turklāt lielākā tās daļa? Sievietes uz zemes eksistē tikpat ilgi, cik vīrieši. Nu, vienīgi bībeles pasaku fani var ticēt, ka sieviete tika radīta vēlāk.
Es
E
Kuram te nav sapratnes par sievietēm? Visiem tāpat skaidrs, ka ēst var nedot, tikai ļauj parunāt! Runā visu dienu un dienas beigās vajaga IZRUNĀTIES!!!!
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Īsta pamatojuma nav, bet liedz strādāt(23)

Politiskie lēmumi tiek pieņemti panikas lēkmēs – intervijā Romānam Meļņikam pauž Latvijas Kosmētiķu un kosmetologu asociācijas prezidente, valdes locekle Renāte Reinsone.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas