Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Atkārtotā konkursā uz KP priekšsēdētāja amatu pieteikušies 12 pretendenti

Valsts kancelejas atkārtoti izsludinātajā konkursā uz Konkurences padomes (KP) priekšsēdētāja amatu saņemti 12 pieteikumi, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejā.

Amata konkurss, kas tika izsludināts 15.jūnijā un norisināsies trīs kārtās. Pirmajā kārtā konkursa komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām.

Uz otro kārtu izvirzītie pretendenti konkursa komisijai skaidros savu motivāciju ieņemt šo amatu, atbildēs uz jautājumiem par valsts pārvaldes uzbūvi un darbības pamatprincipiem, budžeta plānošanu, administratīvo procesu iestādē un Konkurences padomes darbības jomu, kā arī prezentēs savu redzējumu par iestādes darbības prioritātēm un attīstību turpmākajos piecos gados.

Savukārt uz konkursa trešo kārtu izvirzītie pretendenti tiks vērtēti, analizējot viņu vadības kompetences: stratēģisko redzējumu, organizācijas vērtību apzināšanos, spēju pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, orientāciju uz rezultātu sasniegšanu un komandas vadīšanu.

Konkursa noslēgumā visaugstāko novērtējumu guvušais pretendents tiks virzīts Ministru kabineta apstiprinājumam.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā ir Finanšu ministrijas valsts sekretāre Baiba Bāne, Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme, Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Edmunds Valantis un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes locekle, Politikas daļas direktore Katrīna Zariņa. Ar padomdevēju tiesībām piedalās Latvijas Finanšu nozares asociācijas un Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāvji.

LETA jau ziņoja, ka iepriekš konkurss uz šo amatu tika izsludināts aprīļa sākumā, tajā pieteicās 12 pretendenti, no kuriem četri tika līdz otrajai kārtai, tomēr beigās kandidātu atlases komisija nolēma nevienu no konkursa dalībniekiem nevirzīt uz KP priekšsēdētāja amatu, tādējādi konkurss beidzās bez rezultāta.

Pēc pirmā konkursa noslēgšanās bez rezultāta pati KP pauda viedokli, ka šāds iznākums varētu būt saistīts ar iestādes vadītājam piedāvātu neatbilstoši zemu atalgojumu pretstatā augstajiem amata pienākumiem. Tomēr, kā liecina sludinājums oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis, arī atkārtotajā konkursā potenciālajam KP vadītājam tiek piedāvāts tikpat liels atalgojums kā iepriekš - 3178 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Papildus tiek solītas sociālās garantijas un veselības apdrošināšana, kā arī motivējoša bonusu sistēma atbilstoši sasniegtajiem darba rezultātiem.

LETA jau vēstīja, ka līdzšinējā KP vadītāja Skaidrīte Ābrama janvāra sākumā paziņoja, ka viņa pēc pašas vēlēšanās 15.aprīlī amatu pametīs. Ābrama KP vadītājas amatu ieņēma kopš 2012.gada 26.jūnija. Uz otro termiņu iestādes vadītājas amatā viņa tika apstiprināta 2017.gadā.

Ābrama aģentūrai LETA toreiz atzina, ka amatu pamet personisku iemeslu dēļ. Viņa noliedza, ka kāda pārraugāmā nozare vai politiķi būtu izdarījuši kādu spiedienu. Turklāt, ja šādu spiedienu izjustu, amatu, tieši otrādi, nepamestu.

Top komentāri

Pareizaisjautājums
P
Vai arī turpmāk degvielas cenas benzīntankos būs līdzīgas, kā vienas vistas vienā dienā dētas olas?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas