Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +1 °C
Apmācies
Pirmdiena, 4. marts
Alise, Auce, Enija

Konkurences padome

Problēmu cēloņi slēpjas publiskajos iepirkumos

Par konkurences jomas būtību, karteļu problemātiku un publisko iepirkumu rīkotāju atbildību konkurences veicināšanā Guntars Gūte sarunājas ar Konkurences padomes (KP) priekšsēdētāju Juri Gaiķi.

CFLA: finanšu korekcija Latvijas Universitātei piemērota atbilstoši KP lēmumā konstatētajam

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) finanšu korekciju 25% Latvijas Universitātes (LU) īstenotajam projektam Latvijas Universitātes Akadēmiskais centrs Torņakalnā piemērojusi, ņemot vērā, ka šis projekts ir pieminēts Konkurences padomes (KP) 2021. gada 30. jūlija lēmumā Par pārkāpuma konstatēšanu un naudas soda uzlikšanu, ar kuru tika sodīti 10 Latvijas būvniecības uzņēmumi par, KP ieskatā, konstatētu šo uzņēmumu konkurences normu pārkāpšanu jeb dalību "kartelī".

Nav saprotami iemesli LU Zinātņu mājas būvniecības projekta pieminēšanai būvnieku karteļa kontekstā

Latvijas Universitāte (LU) šobrīd cenšas izmanot visus iespējamos juridiskos līdzekļus, lai izvairītos no iespējamiem zaudējumiem 1,7 miljonu eiro apjomā, kas tai var rasties teju gandrīz vai tikai tādēļ, ka tās vārds ir pieminēts Konkurences padomes (KP) lēmumā, ar kuru par iespējamu iesaistīšanos kartelī KP nolēma sodīt 10 Latvijas būvniecības uzņēmumus. Pagaidām LU cīņa rit diezgan smagi, būtībā cīnoties ar juridiskiem kāzusiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide