Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Augsti patogēnā putnu gripa līdz šim konstatēta 34 savvaļas putniem

Augsti patogēnā putnu gripa Latvijā līdz šim apstiprināta 34 savvaļas putniem, liecina Pārtikas un veterinārajā dienesta (PVD) apkopotā informācija. Līdz šim laboratoriskās pārbaudes veiktas 63 savvaļas ūdensputniem, bet vēl tiek testēti desmit ūdensputni.

Augsti patogēnā putnu gripa līdz šim Latvijā konstatēta 31 paugurknābju gulbim, tostarp 14 gulbjiem Lapmežciema pagastā, desmit Jūrmalas teritorijā, trim Rīgas pilsētā, trim Liepājā, kā arī vienam Mērsragā. Tāpat augsti patogēnā putnu gripa konstatēta mazajam baltajam gārnim Pāvilostas novada Vērgales pagastā, meža pīlei Saldus pilsētā un Kanādas zosij Ventspilī.

PVD Dzīvnieku infekcijas slimību uzraudzības daļas vadītāja Madara Volka aģentūrai LETA skaidroja, ka līdz ar gājputnu pavasara migrāciju putnu gripas draudi varētu skart visu Latvijas teritoriju.

"Ja līdz šim savvaļas ūdensputni koncentrējās vairāk Rīgas jūras līča piekrastē upju ietekās jūrā un citās vietās, kur nebija aizsalušas ūdenskrātuves, tad, iestājoties siltākam laikam, savvaļas putni izkliedēsies," uzsvēra Volka.

Jau ziņots, ka no piektdienas, 26.februāra, augsti patogēnās putnu gripas izplatības dēļ mājputnu turētājiem putni jātur slēgtās telpās. Līdztekus aizliegta izbraukuma tirdzniecība ar mājputniem un inkubējamām olām, piedalīšanās tirgos, izstādēs, skatēs un citos pasākumos, kuros iesaistīti mājputni.

Aizliegts izmantot virszemes ūdenskrātuvēs iegūtu ūdeni mājputnu dzirdināšanai un aizliegta mājputnu izlaišana savvaļā medījamo putnu krājumu atjaunošanai. Turklāt valdības noteikto ierobežojumu periodā putnu novietnes darbiniekiem jālieto darba vai maiņas apģērbs un apavi, ko atļauts lietot tikai mājputnu turēšanas vietā.

Ierobežojumu ilgums būs atkarīgs no epidemioloģiskās situāciju valstī, citās Eiropas Savienības dalībvalstīs un tuvumā esošajās trešajās valstīs.

PVD informēja, ka dienests veiks pārbaudes mājputnu novietnēs, tostarp reaģējot uz iedzīvotāju sūdzībām par iespējamiem biodrošības prasību pārkāpumiem mājputnu turēšanas vietās un nereģistrētām mājputnu novietnēm.

Augsti patogēnā putnu gripa ir akūta, ļoti lipīga putnu infekcijas slimība, kas rada bojājumus dažādās orgānu sistēmās. Tā izplatītāji ir savvaļas putni, sevišķi ūdensputni, kam slimība var noritēt bez raksturīgajām pazīmēm. Mājputni var inficēties, nonākot tiešā kontaktā ar inficētajiem savvaļas putniem vai uzņemot slimības ierosinātāju ar inficētu barību vai ūdeni.

PVD aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem un ziņot par atrastiem beigtiem savvaļas ūdensputniem, zvanot uz PVD uzticības tālruni - automātisko atbildētāju 67 027 402 vai informējot tuvāko PVD teritoriālo pārvaldi.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas