Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Putnu gripa

Novērtēt putnu gripas bīstamību

Vīrusi ir aktivizējušies ne tikai cilvēku vidū, bet arī dabā. Arvien vairāk savvaļas ūdensputniem konstatē augsti patogēno putnu gripu. Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) saņēmis laboratorisko izmeklējumu rezultātus, kas apstiprina šo gripu vienam Jaunķemeru un diviem Lapmežciema pludmalē atrastiem paugurknābja gulbjiem, kā arī vienam Slokā atrastam baltvēderim (pīļu dzimtas ūdensputns), bet pirms nedēļas to konstatēja diviem Jūrmalā, Dzintaru pludmalē, atrastiem mirušiem paugurknābja gulbjiem.

Gan Lietuvā, gan Igaunijā gulbjiem apstiprināta putnu gripa

Lietuvā augsti patogēnā putnu gripa apstiprināta vairākiem paugurknābja gulbjiem, piektdien paziņojis Valsts pārtikas un veterinārijas dienests (VMVT). Arī Igaunijā pirmo reizi atklāts augsti patogēnais putnu gripas paveids H5N8, paziņojis Lauksaimniecības un pārtikas departamenta Dzīvnieku labturības nodaļas vadītājs Olevs Kalda.

Latvijā savvaļas putniem konstatēta augsti patogēnā putnu gripa

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) saņēmis laboratorisko izmeklējumu rezultātus, kas apstiprina augsti patogēno putnu gripu diviem Jūrmalā, Dzintaru pludmalē atrastiem mirušiem paugurknābja gulbjiem. Šis ir pirmais putnu gripas gadījums Latvijā, portālu Diena informēja PVD.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide