Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Aukstuma vilnis, visticamāk, neļaus 2018. gadam kļūt par vissiltāko

Aukstuma vilnis, kas gaidāms novembra beigās un, visticamāk, turpināsies decembrī, krietni samazina iespēju, ka šis gads kļūs par vissiltāko Latvijas meteoroloģisko novērojumu vēsturē.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem vissiltākā gada tituls pieder 2015.gadam, kad vidējā gaisa temperatūra valstī sasniedza +7,8 grādus jeb 2,1 grādu virs 1961.-1990.gada vidējā rādītāja.

Lai šis gads pārspētu 2015.gada rekordu, decembrim jābūt siltam. 2015.gada decembris bija pat piecus grādus siltāks par normu, bet šī gada decembra sākumā gaidāmais sals vedina domāt, ka arī mēnesis kopumā nebūs pietiekami silts, lai visa gada vidējā gaisa temperatūra saglabātos virs 2015.gada līmeņa.

Šogad tikai februārī un martā gaisa temperatūra noslīdēja zem normas, pārējie mēneši bija siltāki nekā ierasts, turklāt maijs kļuva par vissiltāko pavasara mēnesi Latvijas meteoroloģisko novērojumu vēsturē.

Datus par vidējo gaisa temperatūru un nokrišņu daudzumu Latvijā apkopo kopš 1924.gada, kad visā valsts teritorijā sāka darboties vienots meteoroloģisko novērojumu tīkls.

2015.gada pirmo desmit mēnešu vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija +8,6 grādi, bet šogad attiecīgais periods bija par 0,3 grādiem siltāks. 2015.gada novembris bija trīs grādus siltāks par normu, un sagaidāms, ka šogad rudens noslēdzošais mēnesis būs grādu vēsāks nekā togad. Tā kā decembrī gaidāma vēl lielāka temperatūras atšķirība, iespēja, ka visa gada vidējā gaisa temperatūra šogad pārspēs 2015.gada rādītāju, ir zema.

Kā ziņots, šis gads izcēlies ne tikai ar siltumu, bet arī sausumu. Daudzviet Latvijā trūkst ūdens akās, un līdz ar sala iestāšanos lauciniekiem būs vēl grūtāk sagādāt ūdeni.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Pūces slepenais autoceļu remonta plāns

Šķiet, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce nolēmis turpināt konfrontāciju ar pašvaldībām, radot pamatu jauniem pārmetumiem no pašvaldību puses – šoreiz saistībā ar V...

Skrūves pievilka maigi(4)

Pagājušajā nedēļā bija vairākas dienas, kad salīdzinoši pieauga ar Covid-19 saslimušo skaits, turklāt tika konstatētas vairākas sabiedriskās ēdināšanas iestādes, kurās ir atradušies vēlāk sa...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas